Wybierz markę

2012 Hyundai i30

Niespełna miesiąc temu Hyundai zaprezentował pierwszy szkic nowej generacji modelu i30, która zadebiutuje na zbliżającym się wielkimi krokami salonie samochodowym we Frankfurcie. Dzisiaj prezentujemy Wam pierwsze oficjalne zdjęcia tego modelu udostępnione przez koreańskiego producenta.

Nowy język stylistyczny Hyundaia nazwany „płynną rzeźba” prezentuje się bardzo dobrze i odważnie. Model i30 czerpie dużo z zaprezentowanego stosunkowo niedawno większego brata – modelu i40 – który także prezentuje się bardzo okazale. Mamy więc tutaj ciekawe reflektory i charakterystyczną, sześciokątną atrapę chłodnicy – cały pas przedni prezentuje się oryginalnie i dość agresywnie, jak na 5-drzwiowe auto segmentu C. Dodatkowo, lekko zaakcentowane nadkola i przetłoczenia po bokach dodają pojazdowi charakteru.

2012 Hyundai i30

Wnętrze pojazdu także upodobniono do najnowszych modeli Hyundaia, dzięki czemu odświeżony kokpit prezentuje się znacznie lepiej niż w obecnej generacji.

Koreańskiemu producentowi zależało, żeby samochód przypadł do gustu europejskim klientom. Dlatego też projekt nowego i30 zlecono europejskiemu oddziałowi Hyundaia mieszczącym się w Russelsheim. Trzeba przyznać, że nowy model powinien spełnić oczekiwania. Szykuje się poważny konkurent dla Opla Astry, Forda Focusa i VW Golfa.

Więcej informacji Hyundai powinien zdradzić już niebawem.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!