Hyundai opublikował pierwsze zdjęcia i filmy nowego Santa Fe. Nowa wersja flagowego SUV-a Hyundai oferuje szereg ulepszeń oraz nowe układy napędowe – hybrydowy i hybrydowy plug-in. Ponadto będzie to pierwszy pojazd marki Hyundai oferowany w Europie wykorzystujący całkowicie nową platformę trzeciej generacji, która wpływa na poprawę wydajności, właściwości jezdnych i bezpieczeństwa.

New Hyundai Santa Fe (4)
Nowa stylistyka nadwozia Santa Fe jest wyjątkowa w segmencie SUV-ów, łącząc w sobie moc i wyrafinowanie. Efektowna konstrukcja przodu wyróżnia się charakterystycznym szerokim grillem, obejmującym główne reflektory. Trójwymiarowy wzór wypełnienia grilla podkreśla jego solidny charakter. Unikalne, przyciągające wzrok diodowe światła do jazdy dziennej w kształcie litery T mają podwójne zastosowanie i służą również jako kierunkowskazy.
Znajdująca się na zderzaku solidna osłona podwozia okala dolny wlot powietrza, tworząc wizualną całość z szerokim grillem. Uzupełnieniem mocnego wyglądu są zlokalizowane w rogach, pionowo zorientowane aerodynamiczne wloty, które poprawiają wydajność przepływu powietrza.
Szerokie nadkola i nowe felgi aluminiowe, w tym opcjonalne felgi 20-calowe, podkreślają mocny charakter nowego Santa Fe. Nowy wygląd tylnych świateł z rozciągającą się listwą wizualnie poszerza nadwozie. Pozioma czerwona listwa odblaskowa łączy tylne światła. Aby osiągnąć harmonię i wyrafinowanie, projektanci zmienili kształt tylnego zderzaka, dążąc do spokojniejszego, bardziej wyrafinowanego projektu tyłu nadwozia. Zewnętrzny design nowego Santa Fe pokazuje dojrzałość i pewność siebie, które oddają jakoś premium Hyundaia.

New Hyundai Santa Fe (3)
Nowy luksusowy pakiet najwyższej jakości
Nowy Santa Fe będzie pierwszym samochodem marki Hyundai dostępnym z opcjonalnym pakietem Luxury nadającym bardziej wyrafinowanego stylu. Zewnętrzna część pakietu obejmuje dedykowane 20-calowe koła oraz zderzaki, przedni i tylny, jak również boczne panele lakierowane w kolorze nadwozia, zamiast matowej czerni.
Nowe luksusowe opcje aranżacji wnętrza
Nowe wnętrze Santa Fe zapewnia teraz więcej przestrzeni, komfortu i wygody w porównaniu do poprzedniego modelu. Oferuje nowy poziom luksusu, a każdy element jest wykończony wysokiej jakości miękkimi w dotyku materiałami. Dolna część deski rozdzielczej i konsola środkowa zostały przeprojektowane, a nowy ekran dotykowy systemu multimediów ma teraz 10,25 cala. Konsola środkowa z przyciskami do wyboru kierunku jazdy jest płynnie połączona z deską rozdzielczą. Po raz pierwszy nowy Santa Fe jest wyposażony w selektor trybów jazdy. Pokrętło sterujące umieszczono na konsoli środkowej, aby wygodnie przełącza się między różnymi trybami jazdy.
Wszystkie przyciski zostały zgromadzone na środku w celu intuicyjnego i ergonomicznego użytkowania. Z fotela kierowcy wszystko jest w zasięgu ręki. Uchwyt na kubek można zamknąć, gdy nie jest używany, a schowek pod konsolą zapewnia dodatkowe miejsce do przechowywania. Modernizacja wnętrza klasy premium uwzględnia również nowe, w pełni cyfrowe zegary z wyświetlaczem o przekątnej 12,3 cala.

New Hyundai Santa Fe (5)
Bardziej wydajne i nowe zelektryfikowane układy napędowe
Po sukcesie modeli Kona Electric i Kona Hybrid, Hyundai dalej rozszerza ofertę zelektryfikowanych SUV-ów. Nowy Santa Fe to pierwszy Hyundai w Europie, który trafi do sprzedaży wraz z nowym układem hybrydowym Smartstream i hybrydowym typu plug-in. Więcej informacji o układach napędowych nowego Santa Fe pojawi się w niedalekiej przyszłości.
Nowa platforma zapewnia lepszą wydajność i jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa
Nowy Santa Fe to pierwszy model Hyundai w Europie i pierwszy SUV Hyundai na całym świecie oparty na całkowicie nowej platformie pojazdów Hyundai trzeciej generacji. Nowa platforma pozwala na znaczną poprawę wydajności, prowadzenia, oszczędności paliwa i bezpieczeństwa.
Dzięki systemowi kontroli przepływu powietrza nowa platforma usprawnia wentylowanie i pozwala na rozpraszanie ciepła z komory silnika. Dzięki nowej platformie poprawiono stabilność pojazdu oraz zmniejszono wagę i obniżono środek ciężkości. Ulepszono również aerodynamikę i zminimalizowano opór powietrza, aby zapewni
doskonałą oszczędność paliwa.
Punkty mocowania przednich wahaczy zostały umieszczone bliżej środka kół, pozwalając na bardziej zwinne prowadzenie. Jednocześnie poziom hałasu został zredukowany, dzięki wzmocnionym system pochłaniania dźwięku w częściach wrażliwych na wibracje.
Nowa platforma zapewnia także znaczną poprawę bezpieczeństwa podczas kolizji. Dzięki zastosowaniu struktury wielokierunkowego rozłożenia obciążenia, tłoczenia na gorąco i integracji stalowej blachy o bardzo wysokiej wytrzymałości, platforma umożliwia lepsze pochłanianie uderzenia przez samochód w przypadku kolizji, minimalizując jednocześnie deformację przestrzeni pasażerskiej.

New Hyundai Santa Fe (2)
Nowy Santa Fe będzie dostępny w Europie od września 2020 roku.

Jeżeli jesteś zainteresowany nowum modelem Zadzwoń. Będziesz informowany na bieżąco

  • Korea Motors,ul. Krasnobrodzka 5, (Trasa Toruńska przy rondzie Łabiszyńska), 03-214 Warszawa, telefon: (22) 510 00 50
  • Korea Motors, ul. Jasnogórska 60, 31-358 Kraków, telefon: (12) 662 00 50
Poprzedni wpis Następny wpis