Rosnący sukces modelu, produkowanego początkowo na rynek europejski w zakładzie FCA Toluca w Meksyku, pozwolił na uruchomieniu jego produkcji, także w innowacyjnej wersji 4xe z napędem hybrydowym plug-in, bezpośrednio we Włoszech. Jest to kolejny krok w realizacji planu inwestycyjnego FCA dla Włoch wartego 5 miliardów euro, a także kolejny istotny krok w ewolucji marki. Potwierdza on zarówno silne ukierunkowanie na innowacje technologiczne, jak i poziom doskonałości włoskiej fabryki, jednej z najnowocześniejszych na świecie.

Jeep Compass produkowany w fabryce FCA Melfi będzie napędzany nowym 1,3-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 130 KM lub 150 KM, zapewniającym Klientom płynną i komfortową jazdę, lub też odświeżoną wersją silnika MultiJet II diesel o pojemności 1.6 litra i mocy 120 KM z selektywną redukcją katalityczną SCR. Innowacyjne funkcje zapewniają nowe usługi Uconnect Services, oferujące lepszą łączność z pojazdem i ze światem. Compass otrzymał również nowe elementy stylistyczne, jak sześć różnych wzorów obręczy kół (po jednym dla każdej wersji wyposażenia i ekskluzywne błyszczące czarne 19” obręcze kół Gloss Black (dla wersji Night Eagle) oraz nową paletę kolorów z pięcioma nowymi kolorami nadwozia: kość słoniowa Ivory, czerwony Colorado Red, niebieski Blue Italia, niebieski Blue Shade i zielony Techno Green Metallic, każdy z nich jest dostępny w połączeniu z czarnym dachem. Dla wszystkich wersji jest również dostępna nowa roleta bagażnika.

FOTO 33Mając na uwadze ciągłe doskonalenie gamy Jeepa, poprawiono dodatkowo charakterystykę dynamiczną Compassa, jeszcze bardziej dostosowując go do oczekiwań Klientów europejskich. Zachowanie Compassa „Made in Melfi” na drodze zostało ulepszone dzięki tuningowi układu kierowniczego, mającemu na celu poprawę jego lekkości i progresywności oraz delikatnym modyfikacjom układu zawieszenia, do których należy dodanie amortyzatorów z zaworami FSD (selektywna częstotliwość tłumienia) w celu ograniczenia ruchów nadwozia, bez uszczerbku dla komfortu podczas jazdy po wyboistych drogach. Nowy Compass oferuje większą precyzję podczas pokonywania zakrętów z dużą prędkością, zapewniając mniejszy przechył i większą stabilność hamowania. Przede wszystkim, kierowca czuje, że samochód cechuje większa precyzja i elastyczność i sprawdza się szczególnie dobrze na krętych drogach.

Jeep Compass produkowany w Melfi pojawi się w europejskich Salonach sprzedaży w lipcu br. Gama modeli obejmuje cztery poziomy wyposażenia: Longitude, Night Eagle, Limited i S, wszystkie oferowane zarówno z wydajnymi silnikami benzynowymi, jak i wysokoprężnymi, w połączeniu z napędem na koła przednie (wersja z napędem na cztery koła będzie dostępna w drugiej połowie tego roku w połączeniu z technologią 4xe).

Produkowany dotąd w Meksyku, Brazylii, Chinach i Indiach, a teraz również we Włoszech, Jeep Compass dostępny wkrótce także w hybrydowej wersji 4xe, to prawdziwie globalny model. Jest on wyjątkowo mocno związany z regionem EMEA, a przede wszystkim z Europą. Pojawiając się na tutejszym rynku w 2017 r., Compass był pierwszym modelem Jeepa zaprojektowanym specjalnie na europejskie drogi. Szybko stał się flagowcem marki i najlepiej sprzedawanym modelem w 2019 roku, przyczyniając się wraz z modelem Renegade do uzyskania sukcesów handlowych marki w Europie. Jego sprzedaż stanowiła ponad 40% całkowitej rocznej sprzedaży Jeepa.

FOTO 32Rozwiązania finansowe FCA Banku & Leasys dla nowego Compassa.
FCA Bank i Leasys wspierają sprzedaż samochodów marki Jeep, oferując szeroki wachlarz rozwiązań finansowych dla Klientów zainteresowanych kredytem, leasingowaniem lub wynajmem nowego Jeepa Compassa GSE. Każdy kto zechce zasiąść za kierownicą produkowanego w Melfi nowego Jeepa Compassa, począwszy od osób fizycznych, przedsiębiorców i duże korporacje, będzie mógł wybrać spersonalizowany produkt finansowy w zależności od swoich indywidualnych potrzeb: niskie miesięczne raty, elastyczny okres finansowania, brak konieczności wnoszenia opłaty inicjalnej, brak konieczności przedstawiania dokumentów rejestrowych firmy oraz szybki proces akceptacji to nie jedyne zalety oferty FCA Bank i Leasys. Bogaty pakiet promocji finansowych z pewnością pomoże Klientom zainteresowanych kupnem nowego Jeepa Compasa w finalizacji planów zakupowych.

Bezpieczne finansowanie.
Ponadto, FCA Bank&Leasys udostępniają swoim Klientom bogatą gamę usług ubezpieczeniowych, Każdy z Klientów, w ramach jednej raty kredytu/leasingu, może skorzystać z atrakcyjnej oferty ubezpieczenia Bezpieczny Kredyt/Leasing lub GAP, których szeroki zakres zabezpieczy zarówno Klienta, jak i jego bliskich, oraz ubezpieczenie komunikacyjne dla Klientów Leasys.
Ubezpieczenie „Bezpieczny Kredyt/Leasing” obejmuje: osoby fizyczne zatrudnione na podstawie umowy o pracę oraz osoby prowadzące indywidualną działalność gospodarczą (IDG).
Z trzech dostępnych wariantów ubezpieczenia, opcja Turbo jest najszerzej pokrywającym spłatę rat w przypadku:

  • niezdolności do pracy,
  • utraty pracy lub hospitalizacji, które stosuje się zamiennie w zależności od statusu ubezpieczonego w dniu zajścia zdarzenia,
  • zgonu z każdej przyczyny.

FOTO 12Ubezpieczenie Bezpieczny Kredyt/Leasing zapewnia spłatę pozostałych do spłaty rat kapitałowych od momentu zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego (niezdolność do pracy, zgon). W przypadku utraty pracy/hospitalizacji ubezpieczenie zapewnia spłatę maksymalnie 6 rat w przypadku jednego zdarzenia i nie więcej niż 12 rat w całym okresie ubezpieczenia. Ubezpieczenie, w każdym wariancie zawiera bardzo szeroki zakres tzw. MediPlan (Assistance medycznego, w tym pomoc opiekuńcza, dostarczenie środków medycznych, spożywczych, a także korepetycje dla dzieci), który idealnie wpisuje się w potrzeby Klienta w obecnym czasie.

Ubezpieczenie Straty Finansowej GAP.
Ubezpieczenie GAP to ubezpieczenie od straty finansowej, w przypadku utraty samochodu, w wyniku szkody całkowitej na skutek wypadku lub jego kradzieży, w przypadku zajścia zdarzenia Klient nie musi martwić się o pozyskanie środków na zakup nowego auta.

Więcej o modelu już wkrótce w salonie

Euromobil, ul. Krasnobrodzka 5, (Trasa Toruńska przy rondzie Łabiszyńska), 03-214 Warszawa, telefon: (22) 510 00 90

Poprzedni wpis Następny wpis