Szykuje się dość poważna premiera zupełnie nowego modelu Opla, opracowanego wspólnie z koncernem PSA. Auto zastąpi Combo, które było pochodną Fiata Doblo.

Na chwilę obecną nie wiemy, czy nazwa Combo zostanie utrzymana, ale jedno jest pewne – to będzie zupełnie nowy model. Opracowany wspólnie z koncernem PSA na nowej płycie podłogowej EMP2 z zupełnie nowymi silnikami. Może być przełomem w tym segmencie samochodów dla marki Opel.

Oferta trzech bliźniaczych technicznie kombovanów Opla, Peugeota i Citroena została opracowana wspólnie z PSA w ramach wspólnego programu rozwojowego. Celem było zwiększenie efektywności inwestycji i zasobów potrzebnych na rozwój nowego modelu, który spełni oczekiwania i potrzeby użytkowe klientów. W tym celu opracowano nową płytę podłogową, która ma być kluczem do sukcesu w tym segmencie. Będą z nią współpracowały najnowsze układy napędowe, które pod kątem wydajności mają być najlepsze w swojej klasie.

Opel-K9-501726

Nowe modele będą oferowane w dwóch długościach nadwozia oraz w wersji 5- i 7-miejscowej, co pozwoli spełnić wszelkie potrzeby użytkowników kombivanów. Wszystkie trzy modele mocno odróżniają się stylem wnętrza kabiny wpisującym się w trendy stylistyczne każdej z marek, co zresztą pokazano na pierwszym zdjęciu, będącym ich zapowiedzią.

Auta mają być produkowane w dwóch zakładach w Vigo (Hiszpania) i w Mangualde (Portugalia). Niebawem zadebiutują osobowe wersje, natomiast w ciągu najbliższych miesięcy do gamy dołączą dostawcze.

Przeczytaj nasz test Fiata Doblo

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=5xfRg3DH_F4[/youtube]

Poprzedni wpis Następny wpis