Oto najinteligentniejszy i najbardziej innowacyjny samochód użytkowy, jaki Ford kiedykolwiek zbudował. Natychmiastowy moment obrotowy. Inteligentne holowanie. Największy cyfrowy ekran. Oto F-150 Lightning

Seria F jest najlepiej sprzedającą się serią ciężarówek od 44 lat.To filar samochodów użytkowych w całym kraju i godna zaufania ikona. A teraz rewolucjonizujemy ją dla nowego pokolenia – powiedział Bill Ford, prezes Ford Motor Company.

Charakterystyczny, zaawansowany technologicznie projekt

F-150 Lightning to niezaprzeczalnie ciężarówka z serii F. Opierając się na sile istniejącego DNA projektowego F-150, Ford stworzył samochód, który uosabia wytrzymałość, który kochają ludzie, dodając jednocześnie wyraźnie nowoczesny, zaawansowany technologicznie styl. Kluczowe elementy obejmują dostępne charakterystyczne paski świetlne LED, które biegną z przodu i z tyłu, a także trzy nowe projekty grilla, które nadają odważny wygląd znajomej masce, zachowując jednocześnie autentyczność Built Ford Tough.

F-150 Lightning to najbardziej aerodynamiczny F-150 w historii6, z ulepszeniami, takimi jak wyrzeźbiona maska ​​zmniejszająca opór i grille, które zastępują otwory wlotu powietrza gładszą, teksturowaną powierzchnią. Jeszcze bardziej funkcjonalna konstrukcja zapewnia ulepszone 360-stopniowe oświetlenie strefowe, które może rozjaśniać określone miejsce lub cały obszar wokół pojazdu.

F-150 Lightning nie uznaje kompromisów w zakresie przestrzeni, zachowując te same wymiary kabiny i przestrzeni ładunkowej, co jego spalinowy odpowiednik, dzięki czemu może pomieścić tysiące dostępnych akcesoriów. Rozkładana wewnętrzna powierzchnia robocza sprawia, że ​​praca w środku pojazdu jest jeszcze łatwiejsza i bardziej produktywna, a fotele Max Recline oferują prawie 180 stopni odchylenia, aby pomóc kierowcy wypocząć w razie potrzeby.

Pick up z bagażnikiem z przodu…

Pod maską znajduje się wszechstronny, zaawansowany technologicznie, wytrzymały kufer, oferujący dedykowaną przestrzeń do przechowywania, która jest bezpieczna, zamykana i łatwo dostępna dzięki zasilanemu systemowi otwierania i zamykania. Ten obszerny kufer ma pojemność 400 litrów i 180 kilogramów ładowności – wystarczy, aby pomieścić dwie torby podręczne i jedną pełnowymiarową walizkę bagażu rejestrowanego lub dwa komplety kijów golfowych.

Wodoodporną przestrzeń, wyposażono w cztery gniazdka elektryczne, dwie ładowarki USB i opróżnianą podłogę, która może pełnić funkcję pojemnika na żywność i napoje. Z łatwością może zasilać np. mobilne miejsce pracy. Dzięki mocy 2,4 kilowata można podłączyć elektronarzędzia, telewizory, laptopy, głośniki, czy sprzęt AGD.

Rewolucyjna moc w domu

Wraz z F-150 Lightning debiutuje Ford Intelligent Backup Power, zamieniający samochód w źródło energii dla gospodarstwa domowego. Dzięki zdolności do odprowadzania 9,6 kW mocy, inteligentny system zasilania awaryjnego Forda, jest w stanie utrzymać włączone światła podczas awarii energetycznej w domu, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo, zasilając choćby urządzenia AGD, systemy zabezpieczające i nie tylko.

Dzięki inteligentnemu zasilaniu awaryjnemu Forda, włączanemu przez 80-amperową stację ładującą Ford Charge Pro i system zarządzania domem, F-150 Lightning automatycznie włącza się, aby zaopatrywać dom w energię np. podczas awarii prądu. Po przywróceniu zasilania system automatycznie wraca do ładowania akumulatora w aucie. Opierając się na średnim zużyciu 30 kWh dziennie, F-150 Lightning z akumulatorem o zwiększonym zasięgu zapewnia pełne zasilanie w domu do trzech dni lub nawet do 10 dni, jeśli moc jest odpowiednio racjonowana.

Pozostań podłączony na drodze

Możliwości zasilania nie ograniczają się jedynie do gospodarstwa domowego. Dzięki ulepszonemu Pro Power Onboard klienci mogą korzystać z wbudowanych gniazdek elektrycznych do bezpośredniego zasilania różnorodnych narzędzi, elektroniki i urządzeń poza domem. Standardowym wyposażeniem jest 2,4 kW mocy z opcją większej mocy, podczas gdy serie Lariat i Platinum są standardowo wyposażone w 9,6 kW mocy – kombinację do 2,4 kW dostępnej w bagażniku i do 7,2 kW w gniazdach w kabinie i przestrzeni ładunkowej.

Inteligentne funkcje sprawiają, że zarządzanie energią jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Klienci otrzymują powiadomienie poprzez FordPass, jeśli moc akumulatora ich ciężarówki spadnie poniżej jednej trzeciej całkowitego zasięgu. Mało tego, mogą zaprogramować ciężarówkę tak, aby przestała korzystać z Pro Power Onboard, jeśli poziom naładowania akumulatora spadnie poniżej zasięgu do najbliższej stacji ładowania.

Wszystkie te opcje są możliwe dzięki wydajnemu akumulatorowi litowo-jonowemu nowej generacji. F-150 Lightning oferuje dwie opcje: akumulator o standardowym zasięgu około 370 kilometrów szacowanego przez EPA oraz akumulator o zwiększonym zasięgu, celujący w około 480 kilometrów zasięgu szacowanego przez EPA7

Rozwiązania przyszłości

Model uosabia też sposób, w jaki Ford łączy zaawansowane technologie cyfrowe ze sprawdzoną wiedzą inżynieryjną, aby stworzyć samochód użytkowy, który jest inteligentniejszy i bardziej produktywny.

  • Wyposażony w inteligentne funkcje, F-150 Lightning umożliwia prawdziwą jazdę bez użycia rąk po ponad 160 000 km wstępnie zakwalifikowanych autostrad w USA i Kanadzie – z większą liczbą niebieskich stref bez użycia rąk w przyszłości.
  • Wbudowane są wagi pokładowe, które wykorzystują czujniki do oszacowania ciężaru ładunku i poinformowania kierowców, ile przewożą towarów. A ponieważ ekwipunek może wpływać na zasięg, waga pokładowa jest zintegrowana z inteligentnym systemem zarządzającym energią i zasięgiem. Wszystko po to, aby F-150 Lightning dokładnie oszacował, jak daleko będzie w stanie zajechać.
  • Samochód debiutuje z dostępnym Pro Trailer Hitch Assist, który automatycznie steruje kierownicą, przepustnicą i hamulcami, aby jeszcze bardziej ułatwić podłączanie przyczep.

Wszystkie te funkcje dodatkowe mogą z czasem stać się jeszcze lepsze dzięki aktualizacjom oprogramowania Ford Power-Up. Mogą one poprawiać wydajność F-150 Lightning, zapewnić ulepszenia jakości, uefektywnić istniejące rozwiązania i dodać zupełnie nowe. Co ważne, większość aktualizacji można przeprowadzić w mniej niż dwie minuty i jedynie wtedy, gdy kierowca wyrazi na to zgodę.

Wraz z pojawieniem się wiosną 2022 roku F-150 Lightning będzie dostępny w czterech seriach i z opcją dwóch akumulatorów u ponad 2300 autoryzowanych dealerów Forda w USA, z opcją dla klientów flotowych na dostęp do pełnego ekosystemu połączonych danych i usług telematycznych Forda za pośrednictwem Ford Commercial Solutions.

Aby zarezerwować miejsce w kolejce na F150 Lightning należy wpłacić 100$ depozytu.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!