Marki Grupy PGD okrągły rok zaskakują premierami świeżych samochodów. Jakie nowości producenci pokazali przez ostatnie dwa tygodnie? Zapraszamy na podsumowanie.

Kia Niro

Kia Niro - szkic wersji produkcyjnej
Kia Niro – szkic wersji produkcyjnej

W 2013 roku Kia zaprezentowała koncept przedstawiający 3-drzwiowego crossovera z napędem hybrydowym. Nosił on nazwę Niro. Teraz koreański producent zapowiedział pojawienie się wersji produkcyjnej tamtego wozu. Naturalnie koncept z otwieranymi do góry drzwiami i niezwykle futurystycznymi kształtami posłużył przede wszystkim jako inspiracja. Auto, które w przyszłym roku wjedzie do salonów będzie bardziej praktycznym, 5-drzwiowym crossoverem.

Kia zdecydowała się zachować hybrydowy układ napędowy. Pod maską produkcyjnej wersji modelu Niro będzie pracował 1,6-litrowy silnik benzynowy o mocy 105 KM. Generujący 147 Nm motor będzie przekazywał moment obrotowy na koła poprzez 6-biegową przekładnię sekwencyjną.  Silnik benzynowy ma być wspomagany jednostką elektryczną. Na razie nie są znane jej parametry. Wiemy jednak, że będzie ona czerpać energię elektryczną z akumulatora o pojemności energetycznej wynoszącej 1,56 kWh. Nie jest to potwierdzona informacja, ale bardzo prawdopodobne jest, że Kia będzie oferować Niro nie tylko jako zwykłą hybrydę, ale także jako hybrydę typu plug-in.

Fiat Fullback

Fiat Fullback
Fiat Fullback

Fiat rozpoczął intensywną ofensywę na rynku pickupów. Niedawno włoska marka przedstawiła nowy model o nazwie Toro, który będzie walczył o rynek Ameryki Południowej. Większe auto użytkowe ochrzczone Fullback ma być przedstawicielem Fiata w segmencie wołów roboczych w Europie.

Jeśli kształty tego wozu wydają się Wam znajome, to nic dziwnego. Fullback to w rzeczywistości Mitsubishi L200 ze zmienionym grillem. Tego typu wymiany to nic nowego w świecie motoryzacji i z pewnością zobaczymy takie zmiany logo jeszcze wielokrotnie.

Maksymalna ładowność najlżejszej odmiany Fullbacka ma wynosić 1,1 t, a uciąg 3,1 t. W Europie auto będzie oferowane z silnikiem wysokoprężnym o pojemności skokowej wynoszącej 2,4 l. Jednostka ta będzie dostępna w dwóch wersjach mocowych. Słabsza z nich ma dysponować 150 KM, a mocniejsza 180 KM.

Fiat 124 Spider

fiat-124-spider-2017-2-3c2ec48b2,0,920,0,0

Fiat, na razie na szkicu, zapowiedział też samochód o zgoła innym zastosowaniu niż Fullback. Długo wyczekiwany spider, który ma dostarczyć mnóstwo frajdy z jazdy zostanie zaprezentowany jeszcze w tym tygodniu na targach samochodowych w Los Angeles.

Włoska marka nie poinformowała na razie jakich jednostek możemy spodziewać się pod maską 124. Spekulacje sugerują, że zgrabnego roadstera będzie napędzał 200-konny silnik 1.4 MultiAir wyposażony w turbodoładowanie. Niewykluczone jest także pojawienie się mocniejszego wariantu oznaczonego logo skorpiona. Spider od Abartha mógłby dysponować silnikiem 1.75 z Alfy Romeo 4C i generować około 240-250 KM.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!