Tuningowe targi motoryzacyjne SEMA Show w Las Vegas coraz bliżej. Podczas tej imprezy inżynierowie z Vortech Superchargers zaprezentują własną interpretację Forda Mustanga. Czego można się spodziewać po nowym projekcie?

Przede wszystkim zmian stylistycznych. Karoseria została polakierowana na wyjątkowy żółty kolor DuPont, a dzięki dodatkowym nakładkom całość wygląda agresywniej. Najciekawszą nowinką jest potężne wybrzuszenie na masce, które zdradza rasowy charakter auta i dużą moc silnika. Jest również splitter oraz nakładki na progi wykonane z włókna węglowego.

2004 Ford Thunderbird FAB 1 Concept [zapomniane koncepty]

Tuner zrezygnował ze standardowych felg na rzecz potężnych 20-calowych ciemnych obręczy z logo iForged. O przyczepność dbają sportowe opony Falken Azenis FK453. Pod maskę trafił 5-litrowy silnik V8, który generuje moc 605 KM i maksymalny moment obrotowy rzędu 640 Nm. Większa moc wymaga skuteczniejszych hamulców. Firma Vortech Superchargers pomyślała i o tym: zastąpiła seryjne zaciski większymi 6-tłoczkowymi marki Baer.

Władze Vortech Superchargers stwierdziły, że chcą mieć w swojej ofercie coś naprawdę wyjątkowego i przykuwającego wzrok. Dlatego właśnie przygotowano zestaw Yellow Jacket. Mustanga w takim kolorze i z taką maską z pewnością nikt nie przeoczy, nawet na ulicach najbardziej zakorkowanych miast. Ten projekt to bez wątpienia strzał w dziesiątkę.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!