Seat pokazał pierwsze oficjalne zdjęcie nowego Leona czwartej generacji, samochodu zbudowanego od podstaw na nowej platformie. Na jego premierę już nie trzeba długo czekać.

Auto zbudowane na platformie MQB Evo będzie większe i przestronniejsze od poprzednika. Zmienią się proporcje nadwozia – będzie szersze i niższe wizualnie, choć danych technicznych jeszcze nie mamy. Wnętrze stanie się natomiast bardziej cyfrowe.

Producent w ogóle nie zdradził żadnych szczegółów, ale łatwo się domyśleć, jaka gama silników trafi pod maskę, ponieważ premierę miał już Volkswagen Golf VIII, który jest technicznym bliźniakiem Leona IV. Przewagę będą miały jednostki benzynowe o mocy od 90 do 150 KM (1.0 TSI i 1.5 TSI). Od wariantu 110-konnego wszystkie  będą pracowały w układzie tzw. miękkiej hybrydy, a takie silniki mają nosić oznaczenie eTSI.

Jeśli chodzi o prawdziwe hybrydy, to będą odmiany plug-in o mocy 204 i 245 KM, gdzie rolę silnika głównego będzie pełniła jednostka 1.4 TSI, która nie będzie występowała w tradycyjnej odmianie benzynowej. Natomiast diesle będą występowały w odmianie 2-litrowej o mocy 115 i 150 KM.

Poprzedni wpis Następny wpis