Wybierz markę

Podczas konferencji prasowej Hyundai Motor Europe w Offenbach zaprezentowano rajdowy zespół Hyundaia na Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Świata 2014.

Na mocy długoterminowej umowy Shell został tytularnym partnerem zespołu Hyundai Motorsport, który wystąpi w sezonie 2014 pod nazwą Hyundai Shell World Rally Team. Fabryczne załogi utworzą Thierry Neuville z Nicolasem Gilsoulem, Juho Hänninen z Tomim Tuominenem, Dani Sordo z Markiem Martim oraz Chris Atkinson ze Stephane’em Prevotem.

W kilkunastu sesjach testowych dwa prototypy i20 WRC przejechały 7700 km. Testy prowadzono m.in. we Francji, w Finlandii, Niemczech i Hiszpanii. Szef zespołu Michel Nandan powiedział, że jest bardzo zadowolony z testów przed debiutem w Monte Carlo. Ostatnio rajdowe samochody jeździły w Laplandii. Za kierownicą usiadł nawet Marcus Grönholm służący radą przed Rajdem Szwecji.

[cytat]To będzie dla nas rok nauki. Chcemy się uczyć w najbardziej publiczny sposób, w sportowej rywalizacji. Rozpoczęliśmy ten projekt od zera i wiemy, że nauka wymaga czasu.[/cytat]

Michel Nandan

Wiemy już, że Dani Sordo będzie partnerem Thierry’ego Neuville’a w Rajdzie Monte Carlo i trzech pozostałych, asfaltowych rundach WRC. Liczy również na Portugalię i Argentynę. Jest zadowolony z profesjonalnego podejścia i doświadczenia, jakiego ekipa nabrała w tym roku. Juho Hänninen pojawi się w Rajdzie Szwecji. Pewny jest także start Chrisa Atkinsona w Australii, a o szczegółach startów poszczególnych załóg dowiemy się pewnie dopiero w przyszłym roku.

 

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!