Wybierz markę

Chyba każdy z nas za bardzo cenne i szczególnie pożądane uważa zagwarantowanie sobie dłuższego czasu spokoju związanego z beztroskim użytkowaniem auta. Cenimy sobie brak niespodziewanych wyrw w portfelu, które mogą się pojawić, gdy trzeba za jakąś grubszą naprawę grubo zapłacić. Beztroska jest bezcenna. Łatwo można ją sobie zagwarantować. Służy temu przedłużona gwarancja Mitsubishi. A teraz szczególnie warto o niej pomyśleć, mocniej bowiem przemawiają za nią względy ekonomiczne.

Jednym z istotnych powodów, dla których kupujemy nowy samochód, jest ten, że pozbywamy się niemiłych niespodzianek w drodze, a serwis odwiedzamy tylko raz w roku. Natomiast kiedy stwierdzimy, iż silnik ciągnie jakoś tak słabiej niż dotychczas, nie martwimy się tym, ile to coś co szwankuje, może kosztować.  Po prostu beztroska. Bezcenna. Łatwo można sobie przedłużoną gwarancję beztroski zagwarantować. Obecna sytuacja na rynku samochodów nowych i używanych jeszcze mocniej do takiego rozwiązania skłania.

Przedłużona gwarancja na zmienne plany

Może planowaliśmy wymienić samochód, bo już zbliża się czas pięcioletniego z nim związku. Ponieważ jednak samochody mocno podrożały, albo może musimy dłużej poczekać na wymarzoną wersję, albo wypatrujemy następnej generacji modelu, nasze plany muszą ulec zmianie. Powodów, które na to wpływają w ostatnim czasie znacznie przybyło.

A co jeśli nawet, zgodnie z założeniem, wymienimy dotychczasowe auto, ale chcemy, żeby zostało ono w rodzinie? Bo przecież nie tylko czujemy do niego sentyment, ale też jest tak zadbane, że żal nam, aby poszło w obce ręce. Albo sobie, albo dziecku, albo na przykład teściom możemy okres beztroskiego użytkowania samochodu wydłużyć o kolejny rok albo dwa. Z pomocą przychodzi Przedłużona Gwarancja Mitsubishi.

Mitsubishi Eclipse - przedłużona gwarancja

Istotną korzyścią jest ta, że ta gwarancja jest przypisana do samochodu. Niezależnie od tego, czy sprzedamy auto w obce ręce, czy w rodzinie, podnosimy jego wartość przy odsprzedaży. (Fachowcy nazywają ja wartością rezydualną). Robimy to w dwojaki sposób. Po pierwsze dowodzimy swojej zapobiegliwości i dbałości o samochód. Po drugie – wraz z przedłużoną gwarancją dajemy nowemu użytkownikowi dodatkowy komfort beztroski. Jeśli nie my, to on nie musi martwić się ewentualnością niespodziewanych wydatków.

Im wcześniej, tym korzystniej

Dlaczego to my powinniśmy o przedłużoną gwarancję zadbać? Ano dlatego, że robimy to dla siebie. Jeśli auta nie sprzedamy, będziemy korzystać z dłuższego czasu beztroski. A jeśli sprzedamy – zyskamy ne jego cenie. Ważne jest też to, żeby pamiętać, iż przedłużoną gwarancję na samochód należy wykupić zanim upłynie pięcioletnia gwarancja fabryczna. A co jeszcze cenniejsze – najkorzystniej zrobić to bezpośrednio po zakupie auta. W czasie do 14 dni od uruchomienia gwarancji fabrycznej zakup przedłużonej gwarancji będzie dla nas najtańszy. W zależności od terminu zakupu gwarancji, różnice w jej cenie sięgają nawet 30 procent! To także dobry bodziec, żebyśmy – przepełnieni pięcioletnią beztroską i zobowiązaniem serwisowym Mitsubishi – nie zapomnieli o terminie. Zatem pytajmy doradcę o przedłużoną gwarancję już na początku naszego szczęśliwego związku z nowym Mitsubishi. Niech trwa jak najdłużej.

Na całą Europę i okrągłe 200 000 przebiegu

Przedłużona Gwarancja ze specjalnym certyfikatem obowiązuje do dwóch lat po wygaśnięciu gwarancji fabrycznej lub do przebiegu 200 000 km, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Mogą ją wykupić nabywcy modeli Space Star, ASX, Eclipse Cross, Outlander, Outlander PHEV, L200, którzy kupili je w autoryzowanym salonie Mitsubishi Motors w Polsce i w Polsce go zarejestrowali. O przedłużoną gwarancję trzeba wystąpić nie później niż pięć lat od momentu zakupu nowego samochodu, a jego przebieg nie jest większy niż 100 000 kilometrów. Ale – jak już pisaliśmy – im wcześniej, tym taniej.

Mimo zarejestrowania auta w Polsce, przedłużona gwarancja Mitsubishi przynosi nam też zysk w postaci pokrycia kosztów napraw na terytorium geograficznym Europy. Inne korzyści, które składają się na nasz komfort beztroski, to pewność co do jakości kompleksowych napraw po zakończeniu gwarancji podstawowej producenta. Są one bowiem wykonywane w autoryzowanych serwisach Mitsubishi z użyciem oryginalnych części i materiałów eksploatacyjnych.

Jak wcześniej wspomnieliśmy, przedłużona gwarancja występuje w wariancie na 12 miesięcy lub na miesięcy 24. Czyli łącznie z fabryczną gwarancją producenta może to być aż siedem lat. Zawsze jednak (potwierdzamy) do osiągnięcia przez samochód przebiegu aż 200 000 km. W ten sposób podwajamy swój kilometraż beztroski.

Mitsubishi Outlander przedłużona gwarancja
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!