Wybierz markę

Jeszcze dwadzieścia lat temu, wyznacznikiem motoryzacyjnego stylu były włoskie studia stylizacyjne. Dlatego w Turynie odbywał się nawet Salon Samochodowy, gdzie swoje kreacje nadwoziowe prezentowały poszczególne firmy. Obecnie wyznacznikiem najwyższej klasy i jakości jest Red Dot Design. O czerwonej kropce marzy każdy projektant, gdyż jest to prawdziwy „Oscar designu”.  Niedawno ogloszono. że Red Dot Design 2023 zdobyła KIA Niro Plug-in Hybrid.

Red Dot Design jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych znaków jakości w dziedzinie wzornictwa. Co roku, jury złożone z międzynarodowych ekspertów ocenia zgłoszenia pod kątem jakości designu, użyteczności i ich stopnia innowacyjności. Od wielu lat dominuje w tym konkursie marka KIA.

KIA Niro Plug-in Hybrid – znowu sukces w Red Dot Design

W tym roku, już po raz 28 od roku 2009, nagrodzono produkt marki KIA. Sukces ten przypadł Niro Plug-in Hybrid. Godnym uwagi jest fakt, że w ubiegłym roku tytułem „Best of the Best” za pionierski i przyszłościowy design uhonorowano EV6. W roku 2021 nagrodę Red Dot w kategorii „Product Design” zdobyła zaś KIA Sorento.

KIA Niro Plug-in Hybrid, tegoroczny triumfator konkursu, została zwycięzcą kategorii „Product Design”. Nagroda Red Dot Design 2023 jest dowodem na zaangażowanie marki KIA w projektowanie innowacyjnych modeli, które wyróżniają się nowoczesną stylistyką.

Red Dot Design, kia niro podpięte ładowanie

Niro Plug-in Hybrid charakteryzuje się emocjonalną, ale racjonalną estetyką. Przyciągający wzrok design ma inspirować do podróżowania. Szczególnie godne uwagi są takie elementy, jak nowocześnie wyglądające, światła do jazdy dziennej z motywem „Heartbeat”.

Dodatkowo, charakterystyczny słupek C, osłona podwozia i nakładki, podkreślają sylwetkę solidnego zelektryfikowanego kompaktowego SUV-a.

W połączeniu z najnowszą ewolucją typowej dla modeli marki KIA tzw. twarzy tygrysa, model ten ucieleśnia design charakterystyczny dla samochodów koreańskiej marki.

Red Dot Design jest przyznawany od 1955 roku przez Design Zentrum Nordhein Westfalen w Essen, w Niemczech. Konkurs dzieli się na trzy główne kategorie: product design, communication design i design concept. Warto podkreślić, że samochody nie są jedynymi produktami marki KIA, które doceniono za efektowne wzornictwo. W roku 2022 firma została nagrodzona nagrodą Red Dot Design za „Moving Inspiration Project” – instalację, która podkreśla filozofię marki we Włoszech.

Mieczysław Kowalik

 

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!