Wybierz markę

Dostawcze samochody elektryczne niedługo będą wymogiem w wielu miastach. Stąd też wielu klientów już teraz poszukuje takich modeli. Właśnie opublikowano cennik modelu Renault Kangoo w wersji elektrycznej, czyli Kangoo E-tech electric. Ten uniwersalny model kombivan można zatem zamawiać obecnie w wersji benzynowej, diesel i elektrycznej. Całkowicie bezemisyjny kombivan można nabyć w cenie od 189 900 zł.

Renault Kangoo E-Tech electric przeciera szlaki

Opisując test Renault Kangoo, którego miałem okazję eksploatować przez 2000 km, wspominałem, że model Kangoo był prekursorem stylu kombi van. Przed jego premierą w połowie lat 90-tych XX nie było wersji uniwersalnych. Były modele typowo dostawcze, albo wersje typowo osobowe.
Dopiero wprowadzenie modeli kombivan pozwoliło na wykorzystywanie jednego samochodu zarówno w pracy, jak i podczas wyjazdów rodzinnych.
Obecny model Kangoo jest kolejną odsłoną wersji kombivan. Aktualnie oferowany model otrzymał bowiem znacznie więcej cech osobowych niż dostawczych.
Rozpoczęta właśnie sprzedaż wersji elektrycznej jest kolejnym etapem przecierania szlaków w budowie motoryzacyjnego rynku na przyszłość.

Nowe Renault Kangoo E-Tech electric to normalny kombivan

Elektryczny model Kangoo E-Tech oferuje silnik elektryczny o mocy 122 KM i akumulator trakcyjny pozwalający na zasięg 285 km. Dzięki 3 trybom hamowania rekuperacyjnego i pompie ciepła można zaoszczędzić energię, a szybkie ładowanie DC umożliwia uzyskanie dodatkowych 170 km w czasie 27 minut ładowania. Co ważne, ładowanie nie utrudnia pasażerom korzystania z drzwi przesuwnych po obu stronach auta.
Kangoo E-Tech electric, deska rozdzielcza

Auto posiada komfortowe wnętrze, podobnie jak wersja spalinowa. Mamy też dwoje przesuwnych drzwi bocznych z tyłu (szerokość 615 mm) oraz innowacyjne relingi dachowe. Te ostatnie są innowacją na rynku, więc warto o nich wspomnieć więcej. Wyposażono je we wbudowane pośrodku, rozkładane bez użycia narzędzi, belki. Pozwala to na łatwy montaż dodatkowych bagażników lub uchwytów na sprzęt sportowy czy rowery .Model posiada bagażnik o pojemności 600 litrów.

Kangoo E-Tech electric, dzięki dostępnym usługom online, można też programować jak osobowe wersje elektryczne. W efekcie pojazd może rozpocząć automatyczne ładowanie o wybranej godzinie. Można również, przez system pokładowy easy link z wbudowaną nawigacją, poszukać najbliższy dostępny punktu ładowania, czas otwarcia tego punktu i rodzaj gniazda.nowe renault kangoo e-tech electric_cennik

Nowe elektryczne Kangoo dostępne jest w cenie od 189 900 zł.

Przy zakupie można skorzystać z dofinansowania w ramach programu „Mój elektryk”, obejmującego samochody o zeroemisyjnym napędzie. Wsparcie finansowe można otrzymać w formie dopłaty do zakupu nowego pojazdu oraz dopłat do opłat ustalonych w umowie leasingowej.

Bogusław Korzeniowski

Kangoo E-Tech electric, ladowanie samochodu
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!