Wybierz markę

W dobie dynamicznego rozwoju technologii motoryzacyjnych i rosnącej potrzeby zrównoważonego rozwoju, rodzinny SUV Renault Symbioz stanowi prawdziwą wizję przyszłość. Łączy mobilność, ekologię i komfort w jednym pakiecie. Wybierzmy się w podróż najnowszym dziełem francuskiego giganta motoryzacyjnego, które ma szansę zrewolucjonizować nasze postrzeganie transportu.

 

Design z najwyższej półki

Francuzom nigdy nie można było odmówić poczucia smaku. Nie dziwi zatem, że Renault Symbioz to  designerska perełka. Jego futurystyczna sylwetka przyciąga spojrzenia, a jednocześnie jest niezwykle funkcjonalna. Linia nadwozia jest gładka i aerodynamiczna, co nie tylko podkreśla nowoczesny wygląd, ale również przyczynia się do zwiększenia efektywności energetycznej pojazdu. Charakterystyczne, pełne przemyślanych detali reflektory LED, podkreślają zaawansowanie technologiczne tego modelu, a przeszklony dach dodaje mu lekkości i przestronności. Dzięki technologicznemu rozwiązaniu Solarby® szklany panoramiczny dach może zmieniać swoją przezierność. Ta innowacyjna technologia pozwala dostosować ilość światła wpadającego do wnętrza pojazdu, zapewniając idealne warunki o każdej porze dnia. Dzięki możliwości wyboru spośród czterech stopni przezierności, kierowca i pasażerowie mogą cieszyć się światłem słonecznym lub intymnym, przytulnym wnętrzem w zależności od swoich preferencji.

Renault Symbioz

Wnętrze jak z przyszłości

Wnętrze Renault Symbioz to prawdziwy majstersztyk ergonomii i nowoczesności. Przede wszystkim projektanci Renault postawili na przestronność i komfort, tworząc kabinę, która bardziej przypomina luksusowy salon niż tradycyjny samochód. Materiały użyte do wykończenia wnętrza są najwyższej jakości – od miękkiej skóry po ekologiczne tkaniny, wszystko to tworzy atmosferę luksusu i spokoju.

Renault Symbioz

Centralnym punktem deski rozdzielczej jest ogromny, dotykowy ekran, który służy do zarządzania wszystkimi funkcjami pojazdu. System multimedialny openR link oferuje pełną integrację z urządzeniami mobilnymi. Dzięki zaawansowanemu systemowi sztucznej inteligencji, samochód jest w stanie dostosować się do preferencji kierowcy i pasażerów. Warto również zwrócić uwagę na innowacyjne rozwiązania, takie jak automatyczne ustawienia foteli. Fotele dostosowują się do kształtu ciała, zapewniając maksymalny komfort podczas jazdy.

Multimedialna wszechstronność

Renault Symbioz jest wyposażony w zaawansowany system multimedialny openR link. Dlaczego to takie ważne? Otóż system ten integruje się z usługami Google, oferując nawigację w czasie rzeczywistym, komendy głosowe. Co więcej pozwala także na dostęp do ponad 50 aplikacji, takich jak Waze, Amazon Music czy Spotify. Dodatkowo centralny ekran o przekątnej 10,4 cala oraz 10-calowy cyfrowy zestaw wskaźników TFT zapewniają intuicyjne sterowanie i pełną kontrolę nad wszystkimi funkcjami pojazdu.

Renault Symbioz wnętrze

Dzięki aplikacji My Renault, użytkownicy mogą zarządzać swoim pojazdem zdalnie, monitorując stan techniczny, planując serwis czy aktualizując system openR link automatycznie.

Elektryczna rewolucja w Renault Symbioz

Renault Symbioz jest napędzany w pełni elektrycznym układem napędowym, który oferuje nie tylko imponujące osiągi, ale również niezwykłą efektywność energetyczną. Samochód wyposażono w zaawansowane baterie litowo-jonowe, które zapewniają zasięg do 500 kilometrów na jednym ładowaniu. Co więcej, system regeneracji energii pozwala na odzyskiwanie energii podczas hamowania, co dodatkowo zwiększa zasięg pojazdu.

Ładowanie Renault Symbioz jest szybkie i proste dzięki nowoczesnym stacjom ładowania. To one umożliwiają naładowanie baterii do 80% w zaledwie 30 minut. Ponadto, samochód wyposażono w system inteligentnego zarządzania energią, który optymalizuje zużycie energii, dostosowując je do stylu jazdy kierowcy.

Renault Symbioz – autonomiczna jazda

Jednym z najbardziej przełomowych aspektów Renault Symbioz jest jego zdolność do autonomicznej jazdy. Wynika to z tego, że samochód wyposażono w zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS). Co więcej, umożliwiają jazdę na poziomie 4 autonomii. Oznacza to, że pojazd jest w stanie samodzielnie poruszać się po drogach, monitorując otoczenie i reagując na zmieniające się warunki w czasie rzeczywistym.

System autonomicznej jazdy Renault Symbioz jest wspierany przez szereg czujników, kamer i radarów, które zapewniają pełne zrozumienie sytuacji na drodze. Dzięki temu kierowca może bezpiecznie przekazać kontrolę nad pojazdem systemowi. Jest szczególnie przydatne w długich trasach lub w zatłoczonym ruchu miejskim.

Integracja z domem

Renault Symbioz to nie tylko samochód – to element większego ekosystemu. Pojazd zaprojektowano z myślą o pełnej integracji z inteligentnym domem. Dzięki zaawansowanym technologiom, samochód może współpracować z systemami zarządzania domem, takimi jak oświetlenie, ogrzewanie czy systemy bezpieczeństwa.

Wyobraź sobie scenariusz, w którym Renault Symbioz, zbliżając się do domu, automatycznie otwiera bramę garażową, włącza oświetlenie w salonie i dostosowuje temperaturę w domu do preferencji mieszkańców.

To nie futurystyka – to rzeczywistość, którą oferuje Renault.

 

 

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!