Wybierz markę

Seat zrównoważony rozwój

Hiszpańska marka SEAT, znana z innowacyjności i stylu, stawia teraz na zrównoważony rozwój. Firma planuje ambitne działania, aby sprostać wyzwaniom współczesnej motoryzacji, wprowadzając odświeżone modele Ibiza, Arona, Leon i Ateca, które mają odpowiedzieć na rosnące potrzeby rynku i surowe wymagania dotyczące ochrony środowiska.

 

Nowe modele na horyzoncie

Na rok 2025 SEAT zapowiedział wprowadzenie kilku znaczących nowości. W planach jest lifting popularnych modeli Ibiza i Arona. Te kompaktowe samochody, cieszące się dużym zainteresowaniem wśród kierowców, mają zyskać nowe, bardziej ekologiczne jednostki napędowe. Co więcej, producent odświeży ich design, tak aby wpisywał się w nowoczesne trendy motoryzacyjne.

Z kolei Leon, jeden z najważniejszych modeli w ofercie SEAT, ma zostać wyposażony w nowoczesne technologie hybrydowe, łączące zalety napędu spalinowego i elektrycznego. Wprowadzenie hybrydy plug-in pozwoli na jazdę na krótkich dystansach w trybie elektrycznym, co przyczyni się do zmniejszenia emisji CO2.

Seat zrównoważony rozwój

Ateca w nowej odsłonie

SUV-y cieszą się niesłabnącą popularnością na całym świecie, a SEAT Ateca jest jednym z liderów w swojej kategorii. Marka planuje modernizację tego modelu, wprowadzając ulepszenia technologiczne i stylistyczne. Nowa Ateca ma być jeszcze bardziej funkcjonalna i przyjazna środowisku. To także wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju, potwierdzając konsekwentność w działaniach firmy.

Elektryczna rewolucja

SEAT zdaje sobie sprawę, że przyszłość motoryzacji leży w elektryfikacji. Dlatego firma intensywnie inwestuje w rozwój technologii związanych z napędami elektrycznymi.

– Plan odświeżenia modeli Ibiza, Arona, Leon i Ateca, w połączeniu z ambitnym podejściem do elektryfikacji, odzwierciedla zaangażowanie marki nie tylko w nadążanie za trendami branżowymi, ale również w dopasowanie oferty do potrzeb dynamicznie zmieniającego się rynku. Zależy nam na tym, by klienci dostrzegli w przejściu na elektromobilność pozytywne zmiany – mówi Katarzyna Dziomdziora, PR managerka marek SEAT i CUPRA.

Seat zrównoważony rozwój

W odniesieniu do tego planu, w Martorell, jednym z głównych ośrodków produkcyjnych SEAT, powstaje nowoczesna fabryka ogniw akumulatorowych. To strategiczne posunięcie ma na celu zapewnienie niezależności w produkcji baterii i wsparcie przyszłych modeli elektrycznych.

 

Zrównoważony rozwój w praktyce

SEAT nie ogranicza swoich działań do samej produkcji samochodów. Firma podejmuje szereg inicjatyw mających na celu zmniejszenie śladu węglowego na każdym etapie produkcji. Od wykorzystywania odnawialnych źródeł energii w fabrykach, po promowanie recyklingu i gospodarki obiegu zamkniętego – każdy aspekt działalności SEAT jest analizowany pod kątem jego wpływu na środowisko.

Oprócz technologicznych innowacji, SEAT angażuje się również w projekty społeczne i edukacyjne. Firma wspiera lokalne społeczności, promuje zrównoważony transport oraz edukuje młodsze pokolenia na temat korzyści płynących z ekologicznych rozwiązań. Współpraca z uniwersytetami i instytucjami badawczymi ma na celu rozwój nowoczesnych technologii, które będą kształtować przyszłość motoryzacji.

SEAT stawia sobie ambitne cele, które obejmują nie tylko rozwój nowych modeli samochodów, ale również wdrażanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Marka wierzy, że zrównoważony rozwój jest nie tylko koniecznością, ale również szansą na wypracowanie przewagi konkurencyjnej na rynku motoryzacyjnym.

SEAT – samochody dostępne od ręki

Zapraszamy do salonów:

SEAT Euromotor

Kraków, ul. Jasnogórska 60

oraz

SEAT Euromotor

Warszawa, ul. Krasnobrodzka 5

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!