Wybierz markę

Logo Seat

Chiny to ogromny rynek zbytu. Przekonali się o tym producenci ekskluzywnych samochodów sportowych oraz luksusowych limuzyn, którzy z roku na rok osiągają coraz lepsze wyniki sprzedaży w Chinach. Za ich przykładem idą pozostali producenci bardziej przyziemnych marek – ostatnio na taki krok zdecydował się Seat.

Co prawda ostatnio hiszpańska marka pod skrzydłami koncernu Volkswagena postawiła raczej na dość bezpieczną strategię, przez co ostatnimi czasy trochę przycichło o Seacie. Jednak Volkswagen nie zapomniał o tej marce i zapewne wspólnie podjęte decyzje na najwyższym szczeblu mają na celu poprawienie wyników sprzedaży Seata.

Złotym środkiem ma być właśnie Państwo Środka – ogromna liczba mieszkańców tego kraju zwiększa prawdopodobieństwo, że więcej aut z logo Seata na przedzie się rozejdzie. Tym bardziej że w Chinach Seat ma obecnie tylko osiem salonów, a więc zapewne zbyt dużo samochodów tej marki nie widzi się na chińskich ulicach.

Nowa strategia zakłada, że do końca tego roku Seat otworzy siedem nowych salonów w następujących lokalizacjach: Guangzhou, Hangzhou, Nanning, Xi’an, Xiamen, Pekin i Szanghaj. Do końca roku 2012 liczba wszystkich salonów Seata w Chinach wzrośnie więc do piętnastu.

Niemiecka technologia i szczypta hiszpańskiego temperamentu – te cechy mają spowodować, że Seat w Chinach odniesie sukces. Czy tak będzie? Czas pokaże.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!