Wybierz markę

Od 27 kwietnia hiszpańskie zakłady SEAT-a będą stopniowo wznawiać działalność, zaczynając od produkcji na poziomie 1/3 maksymalnej wydajności. W związku z decyzją obowiązywać zaczną nowe procedury ochrony zdrowia, ustalone w porozumieniu z przedstawicielami związków zawodowych. Na zlecenie producenta wszyscy zatrudnieni – 15 000 pracowników – zostaną przebadani na obecność wirusa SARS-CoV-2. Zajmie się tym IrsiCaixa, niezależne laboratorium przeprowadzające testy PCR.

Wzmożone środki ochrony zdrowia

SEAT wznowi produkcję w fabryce w Martorell w poniedziałek 27 kwietnia. Powrót do normalnego trybu pracy będzie następował stopniowo, wraz z wdrażaniem niezbędnych środków ochrony przed COVID-19. Podstawą przyjętego przez producenta planu naprawy gospodarczej pozostaje zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa wszystkim pracownikom.

SEAT-will-conduct-PCR-testing-on-its-15000-employees-so-they-can-return-to-work_02_HQStopniowy powrót do aktywności

Większość pracowników, których fizyczna obecność w zakładzie nie jest konieczna, będzie kontynuowała pracę w trybie zdalnym, do czasu powrotu firmy do warunków funkcjonowania sprzed kryzysu. Decyzja ta dotyczy szczególnie osób wychowujących dzieci do 14. roku życia.

Począwszy od 27 kwietnia każdą z trzech linii produkcyjnych w fabryce w Martorell, gdzie powstają modele SEAT Ibiza, SEAT Arona, SEAT Leon i Audi A1, będzie obsługiwać jedna zmiana. Oznacza to produkcję na poziomie 1/3 maksymalnej wydajności – codziennie powstanie ok. 325 samochodów. Firma porozumiała się już z dostawcami w celu zagwarantowania płynnego wznowienia działalności.

Urządzenia dla szpitali

W ciągu ostatnich kilku tygodni wstrzymania produkcji z powodu epidemii COVID-19, SEAT podjął szereg inicjatyw mających na celu wsparcie walki z chorobą. Firma dostosowała jedną z linii wykorzystywanych dotychczas do produkcji nowej generacji SEAT-a Leona do montażu respiratorów. Sprzęt trafił na oddziały intensywnej terapii w Hiszpanii.

SEAT-will-conduct-PCR-testing-on-its-15000-employees-so-they-can-return-to-work_05_HQPonadto SEAT wraz z innymi firmami dołączył do inicjatywy produkcji masek ochronnych tymczasowo dopuszczonych do użycia przez Hiszpańską Agencję Leków i Produktów Medycznych. Wykorzystują one filtry stosowane w kabinach lakierni w fabryce Martorell. Do tej pory tysiące egzemplarzy zostało wysłanych do szpitali, służb bezpieczeństwa i innych organizacji.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!