Wybierz markę

Spalinowy Transit będzie obecnie jeszcze bardziej kusił nabywców. Wprawdzie zachwycamy się pojazdami elektrycznymi, a premierą roku jest w pełni elektryczny E-Transit, ale to przecież klasyczny Transit jest kołem zamachowym sprzedaży. Dlatego też firma wprowadza szereg rozwiązań, aby ikona pojazdów dostawczych stała się jeszcze bardziej komfortowa, nowocześniejsza, bezpieczniejsza i lepiej skomunikowana ze światem.

Rynkowy Sukces jaki odnosi klasyczny spalinowy Transit

W Polsce Transit jest jednym z najlepiej sprzedających się samochodów dostawczych. W zeszłym roku model sprzedał się w ilości 3 345 egzemplarzy, dzięki czemu znalazł się w czołowej piątce sprzedaży samochodów dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Dzięki Transitowi, Ford od siedmiu lat pozostaje też najchętniej wybieraną marką pojazdów użytkowych w Europie.

Ford Transit od wielu lat charakteryzuje się uniwersalnością, innowacyjnością, bezpieczeństwem oraz oszczędnymi jednostkami napędowymi. To właśnie dzięki nim zdobył ogromną popularność wśród klientów na całym świecie. Wprowadzone zmiany czynią go jeszcze bardziej konkurencyjnym i dopasowanym do preferencji jeszcze większej liczby klientów. – powiedział Piotr Pawlak, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.

Transit, niezależnie od wersji zawsze cechuje się: przestronnym wnętrzem, wysokiej klasy materiałami, a także wieloma innowacyjnymi technologiami. Od tego roku, spalinowy Transit otrzymał też szereg zmian, pozwalających mu wkroczyć na wyższy poziom wymagań klientów.

Ford Transit 2022

Spalinowy Transit wyposażony jest w SYNC 4

System informacyjno-rozrywkowy Forda SYNC 4, z którego można korzystać za pomocą 12-calowego ekranu dotykowego, oferuje dwukrotnie większą moc obliczeniową niż SYNC 3, a jednocześnie zapewnia bezprzewodowe aktualizacje.

Za jego pomocą kierowcy mogą też śledzić m.in. natężenie ruchu na żywo, ceny paliw, pogodę czy dostępność parkingów. SYNC 4 wyznacza także trasy z uwzględnieniem zasięgu pojazdu, zaś Apple CarPlay i Android Auto są dostępne bezprzewodowo.

Spalinowy Transit 2022 to łatwiejsze korzystanie z samochodu

Ford Transit to także zupełnie nowe funkcjonalności ułatwiające korzystanie z samochodu. Najważniejsze z nich to elektryczny hamulec ręczny, przycisk Ford Power oraz dostęp bezkluczykowy (niedostępny w wersjach z podwójnymi bocznymi drzwiami i dla platformy do zabudowy).

Ford Transit 2022

W Transicie można teraz także zamawiać kamery 360 stopni. Widok z pojedynczych kamer lub jeden obraz typu „widok z lotu ptaka” pozwolą zmniejszyć liczbę kolizji podczas manewrowania z małą prędkością.

W modelu zmodernizowano też systemy bezpieczeństwa.

  • Najważniejszą nowością jest funkcja automatycznego hamowania podczas cofania. Może ona wykrywać obiekty za pojazdem, ostrzegając kierowców o zagrożeniach, ale także automatycznie aktywować hamulce przy braku reakcji kierującego pojazdem.
  • Samochód może być także wyposażony w asystenta przed kolizją Junction Assist. Wykorzystuje on przednią kamerę i radar, żeby wykrywać nadjeżdżające podczas skrętu w lewo pojazdy i określać, czy istnieje niebezpieczeństwo kolizji. W takich przypadkach pojazd aktywuje hamulce, aby zminimalizować albo całkowicie zapobiec skutkom kolizji. Opcja dostępna jest z tempomatem adaptacyjnym.

Zapewne ważne dla klientów jest także standaryzacja funkcji w najpopularniejszej wersji wyposażenia Trend. Obejmuje ona podgrzewaną przednią szybę, automatyczne światła i wycieraczki, system kontroli pasa ruchu oraz funkcję zapobiegania kolizjom Pre Collision Assist.

Ford Transit 2022
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!