Wybierz markę

Po zapowiedzi reaktywacji GSe jako nowej submarki zelektryfikowanych i dynamicznych samochodów, mamy nowe wieści. Firma Opel opublikowała właśnie kolejne informacje oraz zdjęcia pierwszych nowych modeli tej submarki. Oto Astra GSe w wersji hatchback i Astra Sports Tourer.

GSe

GSe – symbol o nowym znaczeniu

Kiedyś skrót ten oznaczał „Grand Sport Einspritzung” (samochody sportowe z wtryskiem paliwa) – jak w przypadku Commodore’a GS/E czy Monzy GSE. Od teraz skrót GSe to flagowe modele Opla reprezentujące odrębną submarkę, a skrót należy odczytywać jako „Grand Sport electric”. Modele takie w ofercie Opla będą łączyć przyjemność z jazdy z lokalnie bezemisyjną mobilnością.

Astra GSe – tutaj nie ma kompromisów

Dzięki imponującej mocy systemu wynoszącej 225 KM i maksymalnemu momentowi obrotowemu 360 Nm, nowe Astry GSe w wersji hatchbck i Sports Tourer dorównują najlepszym konkurentom w swoich klasach. Ponadto obydwie wersje stanowią nowy wzorzec zaangażowania kierowcy. W porównaniu do pozostałych wersji Astry, modele te będą jeszcze zwrotniejsze i precyzyjniejsze w prowadzeniu.

GSe

Układ kierowniczy, zawieszenie i hamulce zestrojono bowiem tak, by reagowały błyskawicznie i przewidywalnie na każde polecenie kierowcy. W tym celu opracowano na nowo charakterystykę właściwości jezdnych, a modele wyposażono w specjalne zawieszenie obniżone o 10 milimetrów. W porównaniu z bezpośrednimi rywalami, nowości Opla wyróżniają się lepszą stabilnością w zakrętach, podczas hamowania oraz w czasie szybkiej jazdy niemiecką autostradą. Dodatkowo, układ kierowniczy skalibrowano specjalnie do wersji GSe.

Także charakterystyka przednich i tylnych amortyzatorów olejowych jest specjalnie dopracowana. Dzięki technologii KONI FSD (Frequency Selective Damping), amortyzatory pracują inaczej przy wysokiej częstotliwości ruchu tłoka (kontrola pracy zawieszenia), a inaczej przy niskiej częstotliwości (ograniczanie przechyłów nadwozia).

GSe

Wyrazista stylistyka: odważna i czysta sylwetka Astry ze sportowymi detalami

Opel Astra nowej generacji to deklaracja odważnej i czystej stylistyki marki. Charakterystyczne detale GSe sprawiają, że jest ona jeszcze bardziej wyrazista. Z zewnątrz o dynamicznym charakterze pojazdu informują osiemnastocalowe obręcze z lekkiego stopu inspirowane koncepcyjną elektryczną Mantą. Także sportowy przedni zderzak wraz z przednim pasem, oraz emblemat na tylnej klapie wskazują odmienność od tradycyjnych wersji.

W środku sportowe ambicje podkreślono wyczynowymi przednimi fotelami z tapicerką z alcantary. Są one zarezerwowane tylko dla wersji GSe. Wyróżniają  się jednak nie tylko sportowym stylem, ale także doskonałą ergonomią. Zresztą marka Opel od dawna słynie z takich foteli, a ich walory potwierdza atest niemieckiej firmy AGR.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? ZOSTAW NUMER TELEFONU

GSe
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!