Wybierz markę

Kiedyś skrót GSe oznaczał „Grand Sport Einspritzung” (samochody sportowe z wtryskiem paliwa). Był wówczas utożsamiany ze usportowionymi modelami z bogatym wyposażeniem. Tak było w przypadku modeli Commodore GS/E czy Monza GSE. Dzisiaj Opel wdraża na nowo tę nazwę jako submarkę flagowych produktów. Teraz jednak rozwinięcie nazwy będzie nieco inne.
Dyrektor generalny firmy Opel – Florian Huettl — tak zapowiadał to wydarzenie: „Z wielką przyjemnością ogłaszam powrót GSe jako submarki naszych usportowionych modeli w najbogatszych wersjach. Po raz kolejny sięgamy po inspiracje do naszej bogatej tradycji.

W przyszłości emblemat GSe będzie umieszczany na dynamicznych samochodach zapewniających radość z jazdy, jako skrót od Grand Sport electric. Jest to zatem w pełni zgodne z naszymi ambitnymi planami przekształcenia się w markę samochodów wyłącznie elektrycznych”.

Cechy submarki GSe

Oprócz usportowionego wyglądu opartego na nagradzanym wzornictwie Opla, przyszli klienci submarki GSe mogą liczyć na zawieszenie zestrojone pod kątem przyjemności z jazdy. Jak wszystkie modele Opla, również  te wersje będą świetnie sprawdzały się na autostradach, zwłaszcza niemieckich, na których przechodzą kompleksowe testy. Jednak modele GSe będą łączyć w sobie te atuty z bezemisyjną mobilnością w duchu obecnych czasów.

Manta – wzorzec do naśladowania

Opel zaprezentował niedawno model Manta GSe, będący nowoczesną interpretacją legendarnej Manty z 1970 r. Na jej przykładzie widać, jak ponadczasową sylwetkę udało się zaprojektować pół wieku temu. Muskularność i prostota sprzed pół wieku wciąż bowiem idealnie współgrają z dzisiejszą filozofią stylistyki Opla.
Z mocnej i pewnej pozycji rozpoczyna ona nową erę: elektryczności, lokalnej bezemisyjności i mnóstwa emocji. Nowa Manta stała się też inspiracją dla nowego oblicza marki Opel Vizor – jednolitego panelu w naturalny sposób integrującego przedni grill, system oświetlenia i logo z błyskawicą. Teraz Vizor mają wszystkie modele, w tym nowy Opel Astra i Opel Astra Sports Tourer.

Uhonorowana licznymi nagrodami nowa Manta GSe wiernie i swobodnie podąża drogą „po prostu elektrycznego” Opla, którą marka przyjęła zarówno dla samochodów osobowych, jak i lekkich pojazdów użytkowych. Do roku 2024 każdy Opel będzie zelektryfikowany, a od 2028 marka będzie sprzedawała tylko samochody o napędzie w pełni elektrycznym.

Już dzisiaj możemy Państwu zaproponować modele elektryczne: Corsa-e, Mokka-e, Zafira-e Life, Combo-e Ltfe, czy Vivaro-e Combi.

Sprawdź je podczas jazd testowych

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!