Sprawna klimatyzacja i poprawnie działający filtr kabinowy to podstawa spokojnej, komfortowej i bezpiecznej jazdy. Z tego powodu w Fordzie co roku przez okresem letnim odbywa się Akcja Klimatyzacja Dezynfekcja PRO. W jej ramach, marka zachęca do zadbania o własne zdrowie i bezpieczeństwo oferując promocyjne ceny przeglądów.

Sprawna Klimatyzacja to nie tylko chłodzenie

Klimatyzacja stała się obecnie standardem nawet w tańszych modelach. Wielu kierowców zapomina jednak, że jest to element który także podlega kontroli i serwisowaniu.

Istotą jest bowiem fakt, że klimatyzacja nie tylko dba o ochłodzenie napływającego powietrza. Osusza także powietrze, co zapobiega zaparowaniu szyb. Zaniedbana klimatyzacja może więc wpływać na bezpieczeństwo jazdy.
Ponadto zagrzybiona klimatyzacja może być przyczyną groźnych chorób.

To dlatego marka Ford jeszcze przed letnimi upałami po raz kolejny organizuje Akcję Klimatyzacja Dezynfekcja PRO.

Klimatyzacja Dezynfekcja PRO

Sprawna Klimatyzacja, czyli Akcja Klimatyzacja Dezynfekcja PRO za 199 zł

W ramach akcji specjaliści Forda przeprowadzą:

  • kontrolę szczelności klimatyzacji;
  • sprawdzą działanie wszystkich podzespołów;
  • wykonają próbę sprawności technicznej i wydajności chłodzenia;
  • przeprowadzą dezynfekcję parownika;
  • przeprowadzą ozonowanie całego układu klimatyzacji.

Istotą tej akcji jest dezynfekcja parownika. Właśnie to urządzenie odpowiada bowiem m.in. za pochłanianie ciepła z wnętrza samochodu, odparowywanie czynnika chłodniczego, utrzymywanie odpowiedniego poziomu wilgoci oraz oczyszczanie powietrza. Wiele firm oferuje jedynie samo ozonowanie, a to nie zapobiegnie wszystkim niekorzystnym zjawiskom.

Filtr przeciwpyłowy, czyli dbaj o zdrowie

Drugą czynnością zalecaną przy serwisie klimatyzacji jest także wymiana filtra przeciwpyłowego.

Kierowca z łzawiącymi oczami, cierpiący z powodu ataków kaszlu i kataru, nie tylko naraża swoje zdrowie. Staje się także niebezpieczny dla innych uczestników ruchu, bo szybciej się męczy i wolniej reaguje na zagrożenia na drodze. Nawet zwykłe kichnięcia potrafią być niebezpieczne, gdyż kierowca traci z oczu drogę na około 3 sekundy. To groźna sytuacja, zwłaszcza w mieście, gdzie wszystko dzieje się szybko i ułamki sekund mogą decydować o tym czy dojdzie do stłuczki.

Właśnie, aby tego uniknąć warto zadbać o filtr przeciwpyłkowy.

Ford oferuje obecnie dwa rodzaje filtrów pochłaniających zapachy: Ford Odour Filter oraz innowacyjny Ford Odour Filter Plus. Ten drugi zapewnia znacznie lepszą od standardowego ochronę przed cząsteczkami kurzu, pyłkami, agresywnymi gazami oraz zapachem spalin.

W ofercie pojawił się także dostępny dla każdego modelu filtr MicronAir, który poza ochroną przed nieprzyjemnymi zapachami i szkodliwymi substancjami zapewnia także ponad 99,9% skuteczności w dezaktywacji wirusów. Wszystko dzięki nowoczesnej funkcjonalnej warstwie filtracyjnej na bazie ekstraktu owocowego. Koszt filtra Ford MicronAir wraz z wymianą wynosi 189 zł.

Tak więc zapraszamy do serwisów, aby w lato wyjechać czystym i bezpiecznym samochodem

Klimatyzacja Dezynfekcja PRO
Poprzedni wpis Następny wpis