Wybierz markę

Kia EV6 z nagrodą za styl - GOOD DESIGN Awards

Aby wyjaśnić znaczenie nagród, musimy zacząć od przybliżenia konkursu. W skrócie jednak. Otóż GOOD DESIGN Awards to jeden z najstarszych konkursów, w których ocenia się design produktów. Po raz pierwszy odbył się w 1950 r., a jego organizatorem jest Chicago Athenaeum. Forum to tworzą Museum of Architecture and Design oraz The European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies. Jury konkursu nagradza produkty i liderów poszczególnych branż z ponad pięćdziesięciu krajów, którzy wyznaczają nowe kierunki w różnych dziedzinach wzornictwa. Są to innowacja, zrównoważony rozwój, doskonały styl i niezrównana funkcjonalność.

W tegorocznej edycji konkursu GOOD DESIGN Awards Kia otrzymała dwie nagrody za wzornictwo najnowszych modeli. Prestiżowe wyróżnienia w kategorii „Transport” wywalczyły elektryczny crossover Kia EV6 oraz van Kia Carnival czwartej generacji.

Filozofia, która zdobyła GOOD DESIGN Awards

Zdobycie nagród w konkursie GOOD DESIGN Awards jest potwierdzeniem, że podejście, które przyjęliśmy przy opracowywaniu stylistyki modeli EV6 i Carnival było słuszne – powiedział Karim Habib, szef Kia Design Center. Jednocześnie zwrócił on uwagę, że to wyraz uznania dla wspólnej pracy utalentowanego i międzynarodowego zespołu projektantów. – Rok 2021 był dla nas naprawdę przełomowy, wprowadziliśmy zupełnie nową filozofię projektowania – „Przeciwieństwa, które się uzupełniają”. Ta filozofia już zmienia nasze samochody. Dlatego jesteśmy zdeterminowani, aby Kia wciąż poszerzała granice motoryzacyjnego designu – zadeklarował Karim Habib.

Samochody marki Kia zdobywają GOOD DESIGN Awards w ostatnich latach niemal seryjnie. To potwierdza jakość ewolucji designu koreańskiej marki. W zeszłym roku jury konkursu nagrodziło sedana Kia K5 trzeciej generacji i SUV-a Kia Sorento czwartej generacji. Wcześniej nagrody w konkursie GOOD DESIGN Awards otrzymały poprzednie generacje modeli K5 i Sorento oraz SUV Telluride i crossover Soul.

Kia EV6

Kia EV6 z nagrodą za styl - GOOD DESIGN Awards

Nowa Kia EV6 to pierwszy elektryczny model marki Kia skonstruowany na nowej platformie podwoziowej Electric Global Modular Platform (E-GMP). I od razu uhonorowany GOOD DESIGN Awards. Odważny styl EV6 wynika z wysoko ocenianej przez stylistów nowej filozofii projektowania marki „Przeciwieństwa, które się uzupełniają”, której fundamentem są kontrasty występujące w naturze i w świecie ludzi.

Najważniejsze cechy zewnętrzne stylistyki EV6 to eleganckie światła do jazdy dziennej, które stanowią integralny element przedniej części nadwozia w stylu „Digital Tiger Face” oraz nowocześnie wyglądające i aerodynamicznie oraz oczywiście stylowo pociągnięte nadwozie typu crossover. Równie stylowe wnętrze EV6 korzysta z zalet platformy E-GMP, która zapewnia przestronność i funkcjonalność auta. Równolegle w parze z nimi idzie druga para – komfort i bezpieczeństwo.

Kia Carnival

Kia Carnival z GOOD DESIGN Awards

Design tego vana stworzyło kalifornijskie studio projektowe marki Kia. Jego styl, choć odważny, to w pewnym sensie nawiązuje do cieszących się dużym powodzeniem SUV-ów marki Kia – Telluride, Sorento i Seltos. Ostre linie na pokrywie silnika akcentują moc drzemiącą pod maską i podkreślają całość dynamicznego charakteru nowej Kii Carnival. Z kolei wyraźnie wyrysowane nadkola potęgują wrażenie szerokości nadwozia i przestronności wnętrza.

Carnival ma trzy rzędy foteli i jest dostępny w konfiguracjach dla siedmiu lub ośmiu pasażerów. W związku z możliwością elastycznego kształtowania przestrzeni Carnival może pochwalić się najlepszą w klasie przestronnością kabiny oraz wielkością bagażnika. I – rzecz jasna – to się chwali.

Niestety, tego samochodu nie kupimy nie tylko w salonie Eforia, ale i w całej Europie. Przynajmniej w tym roku. Żal.

Władysław Adamczyk

Kia EV6 z nagrodą za styl - GOOD DESIGN Awards, z boku Kia EV6 z nagrodą za styl - GOOD DESIGN Awards Kia Carnival z GOOD DESIGN Awards, przód Kia Carnival tył i bok
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!