Hyundai Genesis Coupe
Hyundai Genesis Coupe

Hyundai w swojej gamie modelowej ma szybkie coupe, jednak brakuje mu topowego i sportowego modelu. W Internecie pojawiły się plotki, jakoby Hyundai pracował nad samochodem sportowym, który miałby konkurować z Nissanem GT-R i Porsche 911.

Oczywiście informacje te nie zostały oficjalnie potwierdzone, a nawet szef amerykańskiego oddziału Hyundaia stanowczo im zaprzeczył, jednak burzy internetowych spekulacji nic nie powstrzymało. Sportowy wóz o ponadprzeciętnych osiągach od Hyundaia miałby kosztować w granicach 80-100 tys. dol.

Za tę cenę otrzymalibyśmy pojazd napędzany 5,0-litrowym silnikiem V8 (umiejscowionym z przodu lub centralnie), znanym z najnowszej odmiany modelu Genesis R-Spec. W Genesisie jednostka ta generuje 429 KM, jednak w nowym bolidzie miałaby ona wytwarzać większą ilość mocy.

RMR Hyundai Genesis PM580
RMR Hyundai Genesis PM580

Hyundai razem z ekipą Rhysa Millena od kilku lat pracuje nad projektem ekstremalnego RMR Hyundaia Genesis PM580, przystosowanego do podjazdu na szczyt Pikes Peak, a więc może to byłby dobry początek dla supersamochodu z przekrzywionym H w logo? Jaka jest Wasza opinia – czy supersamochód Hyundaia ma sens?

Poprzedni wpis Następny wpis