Marka Jeep ma obecnie bodaj najbardziej kompletną gamę samochodów w historii. Producent aut terenowych oferuje szeroki zakres pojazdów – od prawdziwych pożeraczy bezdroży po miejskie crossovery. Przyjrzyjmy się ofercie nowej marki w Grupie PGD.

Podstawowym i najbardziej rozpoznawalnym modelem marki Jeep jest oczywiście Wrangler. Choć nie jest to samochód, którzy opuszcza salony Jeepa najczęściej, to na pewno stanowi ikonę i nie byłoby Jeepa bez Wranglera.

Jeep Wrangler
Jeep Wrangler

Obecnie ten wybitnie terenowy pojazd jest oferowany w dwóch wersjach nadwoziowych, a każda z nich w dwóch wersjach układu napędowego. Bynajmniej nie chodzi o rodzaj silnika czy skrzyni biegów – wszystkie Wranglery mają na wyposażeniu automat. Chodzi o rodzaj reduktora. Standardowy ma przełożenie 2,72:1, co oznacza, że po jego włączeniu, przełożenie danego biegu zwiększa się właśnie o tyle. Natomiast w specyfikacji Rubicon, reduktor generuje przełożenie 4:1, co oznacza czterokrotne zwiększenie przełożenia.

Umów się na jazdę testową Jeepem Wranglerem!

Krótki, czyli trzydrzwiowy Wrangler kosztuje od 156 100 zł z silnikiem Diesla 2.8 CRD w bazowej odmianie Sport, natomiast z jednostką benzynową 3.6 V6 od 181 700 zł. Rubicon jest dostępny tylko z tym motorem i wyceniono go na 192 300 zł. Unlimited, to odmiana długa, czyli pięciodrzwiowa, która kosztuje 17 200 zł więcej, co daje cenę bazową na poziomie 173 300 zł.

Jeep Cherokee
Jeep Cherokee

Kolejnym, bardzo ważnym modelem Jeepa, którego historia sięga lat 70., a w tej postaci, jaką znamy w Europie lat 80., jest Cherokee. To pierwszy SUV tej marki, jakiego poznali klienci Starego Kontynentu. Obecnie oferuje się już piątą jego generację o nietuzinkowej stylistyce i jak zawsze, znakomitych właściwościach terenowych. Oferuje ponadto bardzo dobre właściwości jezdne na szosie, funkcjonalność wnętrza i wysoki komfort podróżowania. Jest samochodem najbardziej uniwersalnym w gamie, jeżeli weźmiemy pod uwagę tak skrajne walory jak: zdolności terenowe i przyjemność z jazdy po drogach utwardzonych, jakość i cenę, osiągi i ekonomię, rozmiary zewnętrzne i wewnętrzne.

Jeep Cherokee Trailhawk
Jeep Cherokee Trailhawk

Jak każdy model Jeepa, tak i Cherokee jest oferowany w wersji bardziej i mniej terenowej, ale dodatkowo także w pełni szosowej, bez napędu na cztery koła. Właśnie w tej specyfikacji (Longitude) jest najtańszy i kosztuje z silnikiem Diesla 2.0 MJD od 145 400 zł. W tej wersji jest oferowany z manualną skrzynią biegów.

Umów się na jazdę testową Jeepem Cherokee!

Wersja Limited, którą można wjechać na bezdroża, czyli z napędem na cztery koła, kosztuje od 178 900 zł. Natomiast prawdziwe offroadowy SUV z automatyczną skrzynią biegów i reduktorem Trailhawk został wyceniony z benzynową jednostką 3.2 V6 na 196 100 zł.

Jeep Grand Cherokee Trailhawk
Jeep Grand Cherokee Trailhawk

Większy model Grand Cherokee stanowi najbardziej komfortowy i luksusowy samochód w gamie Jeepa. Auto, które można nazwać pełnowartościowym SUV-em, oferujące przede wszystkim najlepsze osiągi. Tu jest o tyle ciekawie, że obok podziału na odmianę uniwersalną i terenową, jest także sportowa. Grand Cherokee to samochód łączący przyjemność z jazdy po szosie, komfort i osiągi, a także duże zdolności terenowe.

Jeep Grand Cherokee SRT
Jeep Grand Cherokee SRT

Bazowa wersja Laredo tego samochodu – jeżeli można użyć tego określenia – kosztuje od 236 600 zł. Pod maską znajdziemy silnik Diesla 3.0 CRD. Odmiana najbardziej terenowa Trailhawk została wyceniona 271 600 zł, natomiast supersportowa SRT z napędem na cztery koła bez reduktora kosztuje 375 700 zł. Jest to jeden z najtańszych samochodów terenowych na świecie pod względem stosunku mocy do ceny. Pod maską pracuje bowiem potężny silnik V8 o pojemności 6,4 litra generujący 468 KM. Dodajmy do tego, że taki Jeep rozwija prędkość maksymalną 257 km/h i pierwszą setkę osiąga po 5 sekundach, co sprawia, że jest najszybszym Jeepem w historii.

Umów się na jazdę testową Jeepem Grand Cherokee!

Jeep Renegade Trailhawk
Jeep Renegade Trailhawk

Historia tej marki doszła do momentu, kiedy zdecydowano się zaproponować klientom crossovera. Tzw. subkompaktowy SUV Renagade szybko stał się sukcesem i hitem rynku. To on obecnie napędza sprzedaż Jeepa w Europie i stanowi bardzo ciekawą propozycję dla osób, które zawsze marzyły o Jeepie, ale z różnych powodów nie mogły go kupić.

Umów się na jazdę testową Jeepem Renegade!

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=TkmqDTh410g[/youtube]

Renegade jest oferowany w największej liczbie odmian silnikowych i napędowych w całej gamie. Wystarczy wspomnieć o siedmiu wersjach silnikowych, czterech rodzajach skrzyń biegów, napędzie na przednią oś lub 4×4, a także wersji z reduktorem. Jak przystało na Jeepa, odmiana Trailhawk pozwala na bezpieczne i sprawne pokonywanie bezdroży dzięki odpowiedniemu napędowi na cztery koła i przełożeniu redukcyjnemu. Takie auto wyceniono na 128 400 zł. Jednak bez obaw, Jeep Renegade nie musi być drogim samochodem.

Jeep Renegade Trailhawk
Jeep Renegade Trailhawk

Podstawowa odmiana kosztuje już od 69 900 zł i jest to samochód wyposażony w silnik benzynowy 1.6, napęd na przednią oś i pięciobiegową skrzynię manualną. Lepsze osiągi daje jednostka 1.4 Turbo, która może współpracować z przekładnią automatyczną, a także napędem na cztery koła. Najtańszy Jeep z takim napędem kosztuje 100 100 zł i jest wyposażony w silnik Diesla 2.0.

Jeep Compass
Jeep Compass

Wschodzącą gwiazdą i najnowszym modelem Jeepa jest Compass. Samochód łączący cechy szosowe i terenowe oraz niską cenę z ważnymi wartościami tej marki. Jest kompaktowym SUV-em, który wypełnił lukę pomiędzy miejskim Renegadem, a większym Cherokee. Jest przy okazji najbardziej terenowym samochodem w swojej klasie, a dzięki mocno rozbudowanej gamie układów napędowych każdy znajdzie coś dla siebie.

Umów się na jazdę testową Jeepem Compassem!

Cena Compassa w specyfikacji Sport zaczyna się od 99 800 zł z benzynowym silnikiem 1.4 Turbo, manualną skrzynią biegów i napędem na przednią oś. 127 900 zapłacicie za najtańszą odmianę z napędem na cztery koła (Longitude), z silnikiem Diesla 2.0 MJD. Tradycyjnie Compass występuje także w wersji Trailhawk z automatem i reduktorem. Takie auto wyceniono na 161 900 zł.

Poprzedni wpis Następny wpis