mistrzowski Abarth #87

Co niemiara emocji przeżyli kibice sportów motorowych śledzący finałową rundę włoskiej edycji Mistrzostw F4 powered by Abarth certified by FIA na torze Monza. Weźmy za przykład Lorenzo Patrese. Kierowca AKM Motorsport trzykrotnie wywalczył pole position, ale w pierwszych dwóch wyścigach przegrał z pechem. Po potrójnym zwycięstwie na Monzy Mistrzem sezonu został Oliver Bearman z zespołu Van Amersfoort Racing.

Ósmy sezon włoskiej edycji Mistrzostw F4 powered by Abarth zakończył się sukcesem drużyny Van Amersfoort Racing.

Mistrzostwa F4 powered by Abarth (Monza)
Mistrzostwa F4 powered by Abarth certified by FIA na torze Monza

Wyniki

Oliver Bearman zwyciężył w klasyfikacji generalnej. Nikita Bedrin wygrał wśród debiutantów. Dzięki takim  wynikom kierowców holenderska ekipa zdobyła tytuł najlepszego zespołu. Na torze Monza Bearman odniósł swoje drugie potrójne zwycięstwo w sezonie. W sumie zwyciężył jedenaście razy, co zbliżyło go do rekordu Denisa Haugera, który w sezonie 2019 miał na swoim koncie o jedną wygraną więcej. Za Brytyjczykiem, startującym w barwach Van Amersfoort, uplasował się Andrea Kimi Antonelli (Prema Powerteam). Włoch trzykrotnie stawał na podium – raz na drugim jego stopniu i dwa razy na trzecim.

Abarth #99
Andrea Kimi Antonelli, Abarth #99, Prema Powerteam

Wspomniany wcześniej Lorenzo Patrese (Włochy, AKM Motorsport) nie miał już pecha w trzecim wyścigu. Wywalczył w nim czwarte miejsce i drugie w gronie debiutantów. Kierowca z Padwy ostatecznie uplasował się na najniższym stopniu podium w klasyfikacji debiutantów, za Nikitą Bedrinem i Conradem Laursenem (Dania, Prema Powerteam).

Komentarze

Na zakończenie ekscytującego sezonu Oliver Bearman, komentując swoje sukcesy na torze nazywanym „Świątynią Prędkości” nie krył zaskoczenia. – Jeśli spojrzę wstecz na początek sezonu, to ciężko mi uwierzyć, że mogę być tutaj na torze Monza, że wygrałem trzy ostatnie wyścigi i odniosłem w sumie jedenaście zwycięstw. To był niesamowity sezon i muszę podziękować zespołowi Van Amersfoort Racing. Zdobywając zarówno mistrzostwo zespołowe, jak i wśród debiutantów, udowodnił on, że jest niesamowity. Przede mną jeszcze długa droga, ale Formuła 4 to zdecydowanie najlepsze miejsce na start.

Oliver Bearman (GBR) #87, Van Amersfoort Racing, Italian F.4 Championship Powered by Abarth

Na mistrza debiutantów koronowany został Nikita Bedrin, pomimo niezbyt udanego weekendu. – Jestem bardzo zadowolony z mojego wyniku, choć przykro mi, że nie byłem w stanie walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. To rezultat killku błędów, które popełniłem w trakcie sezonu. Myślę, że w ciągu roku bardzo się poprawiłem. Natomiast w tej ostatniej rundzie musiałem zachować kontrolę i czekać na wyniki moich przeciwników. Cieszę się również sukcesem Olliego (Bearmana – red.) i całego zespołu – powiedział Bedrin po wywalczeniu tytułu.

Końcowa klasyfikacja Mistrzostw Włoch F4 Powered by Abarth:

  1. Oliver Bearman (Wielka Brytania, Van Amersfoort Racing), 343 pkt.
  2. Tim Tramnitz (Niemcy, US Racing), 232 pkt.
  3.  Kirill Smal (Rosja, Prema Powerteam), 198 pkt.
  4. Sebastian Montoya (Kolumbia, Prema Powerteam), 194 pkt.
  5. Leonardo Fornaroli (Włochy, Iron Lynx), 180 pkt.
mistrzowski Abarth #87 Mistrzostwa F4 powered by Abarth (Monza) Abarth #99
Poprzedni wpis Następny wpis