Hyundai Motorsport potwierdził, że 25-letni Belg Thierry Neuville będzie pierwszym kierowcą zespołu fabrycznego, który pojedzie modelem i20 WRC w przyszłorocznych rajdowych mistrzostwach świata.

Hyundai Motorsport postawił kolejny mocny krok na drodze do startu w rajdowych mistrzostwach świata WRC, ogłaszając, że Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul będą główną załogą zespołu, począwszy od sezonu 2014. Młody Belg był do tej pory najbardziej wartościowym kierowcą w stawce WRC, który jeszcze nie miał podpisanego kontraktu. To właśnie na jego decyzję czekały wszystkie fabryczne stajnie. Chciały go wszystkie zespoły, ale ostatecznie to Hyundai Motorsport zapewnił mu najlepsze warunki, pokazując tym samym chęć wieloletniego zaangażowania w rajdy samochodowe na najwyższym poziomie.

[cytat]Jestem zachwycony, mogąc ogłosić, że Thierry Neuville będzie kierowcą i20 WRC. Thierry ma za sobą fantastyczny sezon 2013, w którym udowodnił, że jest jednym z najbardziej ekscytujących młodych kierowców w WRC. Jego niesłychana szybkość, umiejętność jazdy i dynamiczne podejście do rajdów czynią go idealnym kierowcą Hyundaia.

Nawiązanie współpracy z tak utalentowanym kierowcą jak Therry potwierdza długoterminowe i nastawione na sukces zaangażowanie Hyundaia w WRC. To także ukoronowanie wielkiego wysiłku i pracy całego zespołu w ostatnim czasie – mamy wspólne wartości, a naszym kolejnym celem jest zwycięstwo. Jesteśmy dumni, że Therry dołączył do nas w charakterze kierowcy i ambasadora Hyundai Motorsport.[/cytat]

Szef zespołu Hyundai Motorsport – Michel Nandan

Thierry Neuville, aktualny wicelider klasyfikacji generalnej WRC, ma zapewniony start we wszystkich rundach WRC na sezon 2014, począwszy od Rajdu Monte Carlo. Na razie nie wiemy, kto będzie drugim kierowcą zespołu.

[cytat]Bardzo się cieszę z rozpoczęcia współpracy z Hyundai Motorsport w 2014 w World Rally Championship. Uważam, że Hyundai Motorsport jest dla mnie idealnym partnerem, ponieważ to młody, ambitny zespół, z perspektywami na duży sukces. Jestem pod dużym wrażeniem nie tylko całego zaplecza, ale przede wszystkim profesjonalnego podejścia do rajdów i ogromnego potencjału. Mam nadzieję, że moje dwa lata doświadczenia w WRC przyniosą zespołowi realne korzyści. Przed nami stroma i kręta droga do wiedzy, jaką chcemy zdobyć w pierwszym sezonie, ale jestem przekonany, że na jej końcu czeka sukces.[/cytat]

Thierry Neuville

W dwóch sezonach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata Neuville wystartował łącznie w 32 rajdach. W 2012 roku zajął siódme miejsce, w sezonie 2013 cztery razy z rzędu zajął drugie miejsce (Włochy, Finlandia, Niemcy i Australia) oraz dwa razy trzecie (Meksyk, Grecja).

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!