Ford Tourneo Connect

Ford to producent, który należy do liderów w kwestii różnorodności gamy. Ma w swojej ofercie maszynę sportową z najwyższej półki, hot hatche, auta miejskie, wielkie pickupy, rodzinne kombi, jak również szereg użytkowych pojazdów. W tym zestawie znalazło się miejsce także dla praktycznych, osobowych aut rodziny Tourneo.

Wspomniany zestaw samochodów składa się z trzech modeli. Są to najmniejszy Tourneo Courier, spory Tourneo Connect i wielki Tourneo Custom. Są to osobowe warianty bliźniaczych Transitów. Dzięki temu gwarantują one maksimum uniwersalności. Odpowiednio skonfigurowane mogą być autami typowo użytkowymi – do przewozu sprzętu i pracowników. Z drugiej strony będą stanowić idealne rozwiązanie dla rodzin, które potrzebują jeszcze więcej przestrzeni, niż dają i tak duże vany.

Ford Tourneo Courier
Ford Tourneo Courier

Najmniejszy w rodzinie jest Tourneo Courier. Niech Was jednak nie zwiedzie najniższa pozycja w tej hierarchii. Courier dysponuje sporą ilością przestrzeni, zarówno osobowej, jak i bagażowej. W wersji 5-miejscowej ma on bagażnik o pojemności 708 l do dachu. Jeśli natomiast złożymy kanapę, otrzymamy aż 1656 litrów przestrzeni.

Ford Tourneo Courier
Ford Tourneo Courier

Pod maską Tourneo Couriera Ford proponuje trzy warianty silnikowe. Podstawowym jest 1.0 EcoBoost o mocy 100 KM. Jego ceny z bazowym wyposażeniem Ambiente startują od 47 400 zł. Pozostałe dwie jednostki w ofercie to 1,5-litrowe diesle TDCi o mocach 75 i 95 KM. Ich ceny zaczynają się od odpowiednio 58 700 i 60 400 zł z drugim poziomem wyposażenia Trend. Wszystkie motory parowane są z 5-biegowymi skrzyniami ręcznymi.

Ford Tourneo Connect
Ford Tourneo Connect

Dla głodnych przestrzeni Ford ma większą propozycję w postaci Tourneo Connecta. Ten wóz należy do naprawdę wyjątkowych – mimo swoich doskonałych użytkowych walorów nie wygląda wcale ociężale lub tym bardziej topornie. Jego stylistyka nie odbiega zanadto dynamiką od innych, mniejszych modeli Forda.

Ford Tourneo Connect
Ford Tourneo Connect

Tourneo Connect występuje w dwóch wariantach nadwoziowych: zwykłej oraz przedłużonej, z przydomkiem Grand. W obydwu pojazdach znajdziemy te same silniki. Są to wyłącznie motory wysokoprężne 1.5 TDCi, oferowane w wersjach 100- i 120-konnych. Bazowy silnik parowany jest z 5-biegowym manualem. Wariant 120-konny dostępny jest z ręczną skrzynią, wyposażoną w 6 przełożeń oraz z automatem PowerShift. Ceny tych wersji to odpowiednio 76 137 zł (wyposażenie Ambiente), 84 132 zł (wyposażenie Trend) i 91 143 zł (wyposażenie Trend). Przedłużony wariant Grand wymaga dopłaty w wysokości 3690 zł. Za dodatkowe 2450 zł dostaniemy w nim 3-rząd siedzeń, czyniąc tym samym Tourneo Connecta wozem 7-osobowym.

Ford Tourneo Connect
Ford Tourneo Connect

Podstawowy Ford Tourneo Connect mieści w bagażniku 1029 l bagażu do sufitu. Po złożeniu kanapy dostaniemy aż 2410 litrów. Grand mieści 1287 litrów do dachu przy 7 miejscach. Po ich złożeniu auto dysponuje aż 1529 litrami przestrzeni. Maksymalnie, po złożeniu kanapy, Grand Tourneo Connect jest w stanie przewieźć za fotelami 2620 litrów bagażu.

Ford Tourneo Custom
Ford Tourneo Custom

Na szczycie rozmiarowej drabinki rodziny Tourneo znajduje się Custom. Podobnie jak Connect, występuje on w dwóch wersjach nadwoziowych: zwykłej – L1 i długiej L2. Samochód ten jest pełnowymiarowym vanem, który bliski jest rozmiarami i ilością przestrzeni wewnątrz do autobusu.

Ford Tourneo Custom
Ford Tourneo Custom

Za napędzanie Tourneo Customa odpowiadają dwie wersje jednostki 2.0 TDCi. Są to warianty 130- i 170-konne, parowane zawsze z 6-biegową przekładnią ręczną. L1 z bazowym motorem kosztuje 150 552 zł. Wariant 170-konny startuje od 158 916 zł. Do wersji przedłużonej L2 trzeba dopłacić 4182 zł.

Ford Tourneo Custom
Ford Tourneo Custom

Ponieważ Tourneo Custom to już auto ponadprzeciętnie dostosowane do wymagań nie tylko przewozu osób, ale także transportowych, Ford podaje informacje o jego przestrzeni bagażowej w postaci jej wymiarów, nie pojemności. Szczegółowe informacje na jej temat znajdziecie w oficjalnym, polskim cenniku tego wozu. Zapraszamy również do obejrzenia testu tych samochodów w ich wersjach użytkowych.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=gJwF-WKhC6U[/youtube]

Umów się na jazdę próbną jednym z Fordów Tourneo!

Poprzedni wpis Następny wpis