Transit Gold w ocenie Euro NCAP

Ford Transit Custom otrzymał najwyższe wyróżnienie Gold, niezależnego instytutu ds. bezpieczeństwa pojazdów Euro NCAP. To wyraz uznania dla stopnia zaawansowania systemów wspomagających kierowcę. I jednocześnie kolejny argument uzasadniający fakt, że Transit Custom jest najlepiej sprzedającym się europejskim autem dostawczym w segmencie samochodów użytkowych do 1 tony.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku status Gold uzyskał większy Ford Transit. Otrzymał on także najwyższe noty spośród wszystkich testowanych pojazdów. Najnowsze wyróżnienie sprawia, że Ford jest jedynym producentem samochodów dostawczych z oceną Gold zarówno w segmencie jedno- jak i dwutonowych pojazdów użytkowych. Jednocześnie jest też jedynym producentem mającym w ofercie więcej niż jeden samochód dostawczy z oceną Gold.

Bezpieczeństwo w służbie firm

Złota ocena Transita Custom wynika z podwyższonej specyfikacji elementów bezpieczeństwa. Jest wśród nich standaryzacja na początku tego roku systemu Seat Belt Reminder.

Ford nieprzerwanie wprowadza do swoich modeli udoskonalenia. Transit Custom 2022 będzie miał m.in. nowe cyfrowe lusterko wsteczne. Dzięki jego dwukrotnie większemu polu widzenia niż ma konwencjonalne lusterko, jazda kierowców będzie łatwiejsza. Szczególnie tych prowadzących vany z podwójną kabiną i autobusy typu shuttle. A w tych – wiadomo – widoczność do tyłu jest często ograniczona.

Ford Transit Custom Euro NCAP Gold
Transit Custom i jego cyfrowe lusterko wsteczne

– Bezpieczeństwo kierowców jest najwyższym priorytetem dla nas i dla naszych klientów. Z tego powodu projektujemy nasze samochody dostawcze tak, aby pomóc każdej firmie chronić swoich pracowników i zapobiegać wypadkom na drodze. Równocześnie wykorzystujemy każdą okazję, aby podnieść wartość firm naszych klientów – powiedział Hans Schep, dyrektor działu pojazdów użytkowych w Ford of Europe. Ocena Gold, jaką Euro NCAP przyznało modelowi Transit Custom, potwierdza pozycję lidera w dziedzinie bezpieczeństwa samochodów dostawczych, którą zajmuje Ford.

Praktyczność w służbie użytkowników

Równolegle marka dba o funkcjonalność swoich aut. Użytkownicy dostawczaków Forda docenią zapewne ledowe podświetlenie prowadnic dachowych. Bardzo ułatwia ono bowiem mocowanie ładunku. Jest też praktyczna opcja podwójnej podłogi w przestrzeni ładunkowej z szufladami pod podłogą. Mogą się nią cieszyć się użytkownicy pojazdów i z krótkim, i z długim rozstawem osi.

Dużą nowość będziemy mieli pod maską. Ford wprowadza bowiem do modeli Transit Custom kombi, Tourneo Custom i Transit Nugget nową, 150-konną wersję sprawdzonego dwulitrowego silnika wysokoprężnego EcoBlue. Nowy silnik jest dostępny z sześciobiegową skrzynią manualną lub sześciobiegowym automatem. Może również współpracować z 48-woltowym układem hybrydowym Forda typu mild hybrid. To rozwiązanie pozwala zmniejszyć zużycie paliwa w mieście nawet o 5,9%.

Custom - nowy kolor
Transit Custom w nowym kolorze grey matter
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!