Wybierz markę

C40 Recharge - premierowo

Produkcja w pełni elektrycznego Volvo C40 Recharge ruszyła w Gandawie. Konfigurator już mamy, cennik jest znany, a na premierowe jazdy testowe będziemy zapraszać do Volvo Car PGD Kraków jeszcze w grudniu. – Pierwsi właściciele nowego bezemisyjnego Volvo będą się nim cieszyć już w pierwszym kwartale przyszłego roku – zapowiada Sebastian Woźniak, dyrektor krakowskiego salonu Volvo.

Piękny samochód produkowany w pięknym mieście. Może i chciałoby się pojechać po jego odbiór do Belgii. Ale milej będzie pojechać Volvo C40 Recharge do Gandawy, Brugii, Brukseli po prostu na wycieczkę. Stacji ładowania po drodze nie brakuje, a znowu nie trzeba będzie ich tak dużo, bo przewidywany zasięg auta wynosi około 440 km.

C40 Recharge – samochód, który reprezentuje przyszłość Volvo

Taką opinią Javier Varela, wiceprezes Volvo Cars potwierdził politykę marki. A kolejny krok producenta obraną drogę ku przyszłości pięknie obrazuje. C40 Recharge jest drugim całkowicie elektrycznym samochodem marki Volvo Cars i najnowszym z serii nowych samochodów z napędem wyłącznie elektrycznym, które producent wprowadzi na rynek w najbliższych latach.

C40 Recharge ma zalety samochodu typu SUV, jest jednak bardziej elegancki. Nowa linia jego stosunkowo niskiego przodu zapowiada nowe oblicze elektrycznych Volvo, obejmujące reflektory z najnowocześniejszą technologią pikselową. Natomiast efektowna stylistyka tyłu auta współgra z obniżoną linią dachu. Tak wspaniale, jak Martin Garcia Garcia z orkiestrą podczas Konkursu Chopinowskiego.

C40 Recharge - premierowo
Volvo C40 Recharge

Dbałość Volvo o ekologię powszechnie znamy. Nowe C40 jest pierwszym modelem marki całkowicie wolnym od elementów skórzanych. Wynikiem podobnie znanej dbałości o wygodę i zdrowy kręgosłup kierowców jest wysokie siedzenie.

Ponieważ samochód reprezentuje przyszłość nie tylko jeśli chodzi o napęd, to oczywistą oczywistością jest nie tylko wyposażenie go (podobnie jak XC40 Recharge) w jeden z najlepszych systemów informacyjno-rozrywkowych na rynku. Dodatkowo C40 Recharge jest przystosowany, by bezprzewodowo odbierać automatyczne aktualizacje. Żeby także w przyszłości był na czasie.

C40 Recharge - premierowo
Volvo C40 Recharge

C40 Recharge napędzają dwa silniki elektryczne. Jeden na przedniej i jeden na tylnej osi. Zasila je akumulator o pojemności 78 kWh. Można go naładować od 10 do 80 proc. w około 40 minut. Przewidywany zasięg auta to około 440 km.

Nowość Volvo prezentowaliśmy premierowo już w marcu. Szczegóły pod tym linkiem.

Bezemisyjna przyszłość, klimatyczna neutralność

Jako się napisało, C40 Recharge jest najnowszą drogą do celu Volvo Cars w zakresie bezemisyjnej przyszłości. W związku z tym musimy tu przypomnieć planowane kamienie milowe w jednej z najbardziej ambitnych strategii elektryfikacji w branży motoryzacyjnej. Otóż w najbliższych latach firma wprowadzi na rynek kilka kolejnych modeli elektrycznych. Do 2025 r. 50 proc. globalnej sprzedaży Volvo Cars będą stanowiły samochody w pełni elektryczne. Natomiast do 2030 roku wyłącznie elektryczne. Do 2040 r. firma zamierza również stać się przedsiębiorstwem neutralnym klimatycznie.

Volvo C40 Recharge, linia produkcyjna zakładu w Gandawie
Produkcja Volvo C40 Recharge, Gandawa

Wybór fabryki w Gandawie jako miejsca produkcji nowego elektrycznego Volvo jest w pełni uzasadniony. To nie tylko jeden z największych zakładów firmy, ale też pionier w dążeniu Volvo Cars do całkowitej elektryfikacji. Tu jest produkowany również XC40 Recharge, elektryczna wersja wielokrotnie nagradzanego kompaktowego SUV-a Volvo i pierwszy całkowicie elektryczny model marki. Teraz Volvo Cars znacząco – do 135 000 samochodów rocznie – zwiększa moce produkcyjne na liniach samochodów elektrycznych w Gandawie. To sprawi, że już w przyszłym roku ponad połowę wolumenu produkcji zakładu będą stanowić samochody w pełni elektryczne.

C40 Recharge - premierowo C40 Recharge - premierowo C40 Recharge - premierowo Volvo C40 Recharge, linia produkcyjna zakładu w Gandawie
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!