Wybierz markę

Volvo EX90 zachwalano jako niedościgniony wzór technologii i komfortu. Podczas targów w Szanghaju pokazano  limitowaną edycję najbogatszej wersji tego modelu. Jest ona szczytem marzeń luksusowego samochodu. To auto segmentu premium rozpieszcza swoich pasażerów. Czym zaskakuje nas Volvo EX90 Excellence?

Zazwyczaj komfortowe, wygodne siedzenia ma kierowca i pasażer obok niego. Tylna ławka nie jest już tak wygodna i pasażerowie nie mają aż takich możliwości komfortu. Jednakże wielu przedstawicieli biznesu pracuje podczas jazdy samochodem, zatem należało dla nich stworzyć wygodne biuro. Z tyłu powstała zatem przestrzeń, aby wypocząć, ale też załatwić wiele spraw z tylnego siedzenia.

Volvo EX90 Excellence – dyskretny urok elegancji

Zewnętrznie Volvo EX90 Excellence, w porównaniu z 7-miejscowym bratem, poddano kilku drobnym modyfikacjom. Te zabiegi stylizacyjne sprawiają, że, wygląda jeszcze lepiej. Nadwozie ma dwubarwną kolorystykę, a 22-calowe kute felgi zaprojektowano tylko do tej odmiany.Volvo EX90 Excellence, widok z zewnątrz

Wyjątkowy komfort wnętrza

Największa zmiana w modelu Volvo EX Excellence nastąpiła jednak w drugim rzędzie siedzeń. Zamiast typowej pojedynczej kanapy, zastosowano dwa indywidualne siedzenia. Są one podobne do tych, jakie mają kierowca i pasażer z przodu. Przy zagłówkach umieszczono jednak dodatkowe, miękkie poduszki.
Pasażerowie tylnych siedzeń mają pod ręką konsolę sterowania funkcjami. Dotykowe panele wkomponowano w powierzchnię z naturalnego drewna. Tylne siedzenia wyposażono w funkcją masażu (pięć różnych poziomów) i ogrzewania (trzy stopnie). Kryształowy przełącznik Orrefors służy do sterowania dozownikiem zapachu. Do wyboru są trzy różne aromaty. Klimatu w kabinie dopełnia nastrojowe oświetlenie o licznych punktach światła.

Do wyboru są dwa różne materiały tapicerki: mieszanina wełny lub Nordico. Ten drugi materiał jest stworzony z tekstyliów wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu.
Mieszanka wełny składa się zaś z tkaniny certyfikowanej zgodnie ze ścisłymi normami zrównoważonego rozwoju w zakresie dobrostanu zwierząt.
Dopełnieniem komfortu jest lodówka umieszczona pomiędzy siedzeniami. Zmieści się w niej butelka schłodzonego napoju, przez co komfort podróży pasażerów jest jeszcze wyższy.Volvo EX90 Excellence, cztery fotele wewnątrz

Najnowocześniejsza baza technologiczna

Pod względem technologicznym EX90 Excellence korzysta z tej samej zaawansowanej bazy technologicznej, którą pokazano w Volvo EX90.
EX90 Excellence jest to zatem najbezpieczniejszy czteromiejscowy samochód, jaki kiedykolwiek zbudowano w Volvo. Ma on m.in. niewidzialną tarczę bezpieczeństwa zapewnianą przez najnowszą technologię czujników, wewnątrz i na zewnątrz.
Volvo EX90 Excellence nie będzie tylko nowym samochodem, będzie to bardzo zaawansowany komputer na kółkach. Podobnie jak smartfon, EX90 Excellence zaprojektowano, aby z czasem stawał się coraz lepszy dzięki automatycznym aktualizacjom oprogramowania.

Zainstalowany wewnątrz, centralny ekran o przekątnej 14,5 cala daje dostęp do intuicyjnego systemu informacyjno-rozrywkowego. Dzięki standardowemu połączeniu 5G, jeśli jesteśmy w jego zasięgu, instalowanie potrzebnych aplikacji na ekranie przebiega bardzo sprawnie. System audio przygotowano do strumieniowego odtwarzania muzyki i podcastów. Pożądane dźwięki popłyną z głośników zestawu Bowers & Wilkins High Fidelity.
To pierwsze Volvo z systemem Dolby Atmos, który czuwa nad przestrzennym brzmieniem tego perfekcyjnego zestawu audio. System specjalnie dostrojono do konfiguracji wnętrza czteromiejscowego EX90 Excellence, a głośniki zintegrowano z zagłówkami. Dodatkowo zwiększa to wrażenia dźwiękowe.Volvo EX90 Excellence, lodówka między fotelami

Do kogo jest skierowane Volvo EX90 Excellence?

Jak zapowiedział Björn Annwall, dyrektor handlowy i zastępca prezesa Volvo Cars: Modelem EX90 Excellence demonstrujemy naszą zdolność do wprowadzania innowacji w najwyższym segmencie premium i spełniania specyficznych wymagań rynku. Najpierw będzie oferowany w Chinach, ponieważ rynek chiński jest niezwykle ważny dla firmy Volvo, a EX90 Excellence został stworzony, aby zaspokoić popyt na wysokiej klasy samochody z szoferem.

Mieczysław Kowalik

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!