Jeszcze nie wiemy ile, ale jedno jest pewnie – kilka, byc może kilkanaście sztuk najnowszego wcielenia Forda Fiesty ST trafi również na rynek Polski. Na razie debiutuje w Wielkiej Brytanii, gdzie zostanie sprzedanych aż 300 z 500 zaplanowanych do produkcji egzemplarzy wersji limitowanej Edition.

Ford Fiesta ST Edition, to kolejne wcielenie topowej odmiany Fiesty ST, po ubiegłorocznej edycji o nazwie Performance produkowanej wyłącznie w kolorze pomarańczowym. Niestety tamto auto, wyprodukowane w liczbie 600 sztuk trafiło wyłącznie na rynek brytyjski. Tym razem niebieska, tegoroczna wersja Edition, w kolorze wyłącznie niebieskim, będzie oferowana na innych rynkach, w tym na polskim.

Co my tu mamy? Przede wszystkim regulowane zawieszenie, które Ford Performance testował na torze Nurburgring. Amortyzatory o regulowanej sile tłumienia w dwóch zakresach oferują 12 stopni ustawienia szybkości dobicia i 16 stopni odbicia. Dzięki zmianom układu jezdnego auto jest obniżone 5 mm z przodu i 10 mm z tyłu. Felgi są łącznie o 2 kg lżejsze od standardowych dzięki produkcji w technologii formowania.

Samochód ma standardowy silnik 1.5 EcoBoost o niezmienionych parametrach maksymalnych – 200 KM mocy i 290 Nm momentu obrotowego. Natomiast kolorystyka nadwozia i wnętrza wnoszą mały powiew świeżości. Elementy zewnętrzne, takie jak grill dolny i górny, spojlery, obudowy lusterek czy dyfuzor polakierowano na czarno, natomiast wewnątrz przyozdobiono fotele i elementy skórzane niebieską nicią.

Poprzedni wpis Następny wpis