W najnowszej wersji rozporządzenia w sprawie warunków udzielania wsparcia przy zakupie pojazdu elektrycznego, wodorowego oraz zasilanego gazem ziemnym pojawiły się nowe kategorie pojazdów, które jasno sugerują, że przedsiębiorcy także mogą liczyć na pomoc. Kwoty są nawet wyższe w przypadku aut użytkowych niż osobowych. 

W najnowszej wersji Rozporządzenia Ministra Aktywów Państwowych z dnia 23 grudnia 2019 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania oraz sposobu rozliczania wsparcia udzielonego ze środków Funduszu Niskoemisyjnego Transportu nowe kategorie pojazdów, które podlegają wsparciu, to przede wszystkim pojazdy dla przedsiębiorców. Teraz i oni mogą kupić dowolne auto elektryczne i uzyskać zwrot części ceny zakupu. W przypadku osobówek nic się nie zmienia, a warunki są następujące:

  • limit ceny zakupu pojazdu to 125 tys. zł
  • maksymalne wsparcie to 36 000 zł (do 30 proc. ceny zakupu)

W przypadku pojazdów użytkowych nie ma limitu ceny zakupu, utrzymany jest limit procentowy, ale podniesiono limity kwotowe do:

  • 70 000 zł dla pojazdów kategorii M2 i N1 (do 30 000 zł w przypadku zasilania gazem ziemnym)
  • 150 000 zł dla pojazdów kategorii N2 (do 35 000 zł w przypadku zasilania gazem ziemnym)
  • 200 000 zł dla pojazdów kategorii N3 (do 100 000 zł w przypadku zasilania gazem ziemnym)

Najnowsze rozporządzenie obejmuje również wsparcie przy zakupie motocykli i motorowerów oraz czterokołowców elektrycznych w kwocie do 5000 zł.

Poprzedni wpis Następny wpis