Serwisowanie samochodu w ASO przynosi wiele korzyści. Jak dużo można zyskać, decydując się na oddanie swojego auta w ręce autoryzowanych specjalistów?

Argumentem, który bardzo często odgrywa kluczową rolę gdy decydujemy się na ASO, jest podniesienie wartości auta używanego i ułatwienie jego sprzedaży. Potwierdzają to badania przeprowadzone przez serwis ogłoszeniowy OtoMoto. Z analizy wynika, że najwyższą różnicę między cenami uzyskanymi przy sprzedaży tych samych modeli serwisowanych w ASO i w nieautoryzowanych warsztatach, odnotowuje się w przypadku nowszych aut. Innymi słowy – im młodszy samochód, tym więcej zyskujemy na przeglądach w ASO.

Jak duże są różnice? Po przeanalizowaniu wyników sprzedaży aut używanych dla 24 popularnych w Polsce marek, średnia korzyść wynosi około 11%. Wśród marek, które odznaczają się największym zyskiem z serwisowania aut w autoryzowanym warsztacie, wyróżnia się między innymi Mitsubishi. W przypadku tego japońskiego producenta średnia korzyść wynosi aż 21%. Powyżej średniej uplasował się też Nissan, który osiągnął wynik równy 13%. Te same dane, wyrażone w średnich kwotach wynoszą dla tych marek odpowiednio 10 903 i 5279 zł.

Analitycy OtoMoto zauważają też, że serwisowanie w ASO jest korzystne nie tylko ze względu na możliwość sprzedania auta za wyższą cenę. Samochody, których właściciele postawili na autoryzowane warsztaty muszą także krócej czekać na sprzedaż auta.

Dwa powyższe fakty wynikają z tego, że kupujący bardziej ufają sprzedającym pojazdy z książkami serwisowymi z ASO. Mają one udokumentowaną przeszłość, a wszelkie wykonane w nich prace, z całą pewnością zostały przeprowadzone zgodnie z wytycznymi producenta oraz z wykorzystaniem części zgodnych z oryginalną specyfikacją. To efekt posiadania przez ASO specjalizowanych narzędzi oraz właściwego przeszkolenia pracowników.

Z autoryzowanych serwisów warto korzystać także ze względu na wymagania, jakie producenci przed nimi stawiają. Muszą one gwarantować obsługę na najwyższym poziomie, dlatego ich personel jest dobrze przeszkolony z zakresu obsługi klienta. ASO oferują także dodatkowe usługi, takie jak obsługa door-to-door, obejmujące transport pojazdu.

Kluczowa dla klienta jest także gwarancja. Dzięki niej właściciel samochodu nie musi się obawiać o dodatkowe koszty, które mogą wyniknąć z nieprawidłowości w serwisowaniu. ASO dają gwarancję na montowane w aucie części oraz wykonywane usługi.

Inicjatorem akcji „Wybieram ASO” jest Związek Dealerów Samochodowych. Dzięki niej o zaletach serwisowania auta w autoryzowanym warsztacie może przekonać się wielu klientów. Do akcji dołączyła też Grupa PGD, w skład której wchodzi już aż 10 marek i ich 30 autoryzacji.

A ile Ty możesz zyskać? Wejdź na pgd.pl i umów się na wizytę w autoryzowanym serwisie.

Poprzedni wpis Następny wpis