Polski oddział Kii podał ceny nowej wersji najświeższej generacji Optimy. Po raz pierwszy samochód ten wkracza na rynek z nadwoziem kombi. Od jakiej kwoty rozpoczyna się cennik tego auta?

Standardowa Optima w wersji wyposażeniowej M zaczyna się od pułapu 89 900 zł. W tej cenie dostajemy 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 163 KM. Wersja Sportwagon będzie kosztować równe 4000 zł więcej. Oznacza to, że cennik Optimy kombi otworzy kwota 93 900 zł.

Kia Optima Sportwagon 1

W polskiej ofercie nowego Sportwagona znajdą się trzy jednostki napędowe. Najsłabszy będzie diesel 1.7 CRDi o mocy 141 KM i momencie obrotowym wynoszącym 340 Nm. Będzie to jedyny motor wysokoprężny w ofercie Optimy kombi.

Oprócz diesla, Kia zaoferuje w Polsce dwie jednostki benzynowe. Będzie to 2-litrowy motor o mocy 163 KM i momencie obrotowym wynoszącym 196 Nm oraz jednostka o takiej samej pojemności skokowej, dysponująca mocą 245 KM i momentem obrotowym równym 353 Nm.

Kia Optima Sportwagon 2

W obecnej ofercie Optimy, w wersji M, której ceny poznaliśmy teraz dla odmiany kombi, oferowane są jedynie motory 163- i 141-konne. Diesel w wersji M będzie startował od pułapu 98 900 zł. Jeśli stawki dopłat do kombi będą na stałym poziomie, to najbogatsza wersja XL ze 163-konnym dieslem i ręczną skrzynią biegów będzie kosztować od 119 900 zł. W tej odmianie standardem są między innymi reflektory bi-ksenonowe, skórzana tapicerka, wentylacja przednich foteli i ich pełna elektryczna regulacja.

Kia Optima Sportwagon 3

Przypomnijmy, że Kia Optima w standardowej odmianie M ma na pokładzie w standardzie między innymi 7 poduszek powietrznych, w tym kolanową kierowcy i kurtynowe, chroniące głowy, projekcyjne światła mijania, światła do jazdy dziennej LED, przednie i tylne szyby sterowane elektrycznie, lusterka składane automatycznie, tempomat z ogranicznikiem prędkości, automatyczne wycieraczki z czujnikiem deszczu i funkcją antyoblodzeniową, klimatyzację automatyczną, skórzaną kierownicę i gałkę dźwigni zmiany biegów, system nawigacyjny Kia Navi System z kamerą cofania i usługami TomTom oraz felgi aluminiowe 16-calowe.

Zapisz się na jazdę testową nową Kią Optimą!

Poprzedni wpis Następny wpis