Zanim SEAT Leon czwartej generacji trafi do polskich salonów, przedstawiono go po raz pierwszy na drodze bez kamuflażu. Samochód zwraca uwagę nie tylko wysublimowanym designem, ale także wyższym stopniem automatyzacji i pełną łącznością z siecią.

Premierowy SEAT Leon odróżnia się od innych samochodów na drodze. Model przyciąga wzrok odświeżonym designem – projekt zachowuje harmonijne proporcje i zmniejsza opór aerodynamiczny o 8%. Ważną rolę odgrywają również charakterystyczne przednie reflektory oraz tylne światła rozciągnięte na całej szerokości pojazdu. Pełne oświetlenie LED o mocy 900 lumenów gwarantuje doskonałą widoczność.

LEON VIAJE 02– Technologia LED nie tylko zwiększa bezpieczeństwo. Dzięki rezygnacji z reflektorów halogenowych udało się także poprawić parametry zużycia energii – zapewnia Daniel Cortina, Manager Produktu odpowiedzialny za SEAT-a Leona.

Na drodze do zautomatyzowanej jazdy

Leon nowej generacji to najbezpieczniejszy i najbliżej współpracujący z kierowcą SEAT do tej pory. Auto zostało wyposażone w wiele funkcji wspomagania jazdy, takich jak proaktywny tempomat, asystent aktywnego utrzymania pasa ruchu czy adaptacyjne zawieszenie. To kolejne kroki stawiane w kierunku przyszłości, w której jazda będzie w dużej mierze zautomatyzowana.

LEON VIAJE 15– Wszystkie wprowadzone rozwiązania sprawiają, że SEAT Leon zbliża się do drugiego poziomu autonomiczności jazdy. Poza sprawdzonymi funkcjami, jak proaktywny tempomat czy unowocześniony system automatycznego hamowania, zapewniliśmy również wielu nowych asystentów – tłumaczy Product Manager.

Zawsze połączony z siecią

Dzięki wbudowanej karcie eSIM, informacje o sytuacji na drodze w czasie rzeczywistym wyświetlane są na 10-calowym ekranie samochodu. Łączność z siecią to podstawa sytemu multimedialnego, sterowanego za pośrednictwem głosu i gestów.LEON VIAJE 11

– Funkcja rozpoznawania głosu pozwala kierowcy na interakcję z systemem. Proces uzyskiwania wskazówek nawigacyjnych lub wyboru ulubionej muzyki jest łatwy, szybki i bezpieczny – dodaje Cortina.

Aby kierowca mógł w pełni cieszyć się jazdą, samochód wyposażony został w system Full Link, który umożliwia podłączenie telefonu komórkowego (poprzez Bluetooth lub WLAN dla Apple CarPlay albo przewodowe połączenie z Android Auto) z opcją bezprzewodowego naładowania baterii.

Nowy SEAT Leon w liczbach:

4 dostępne napędy: benzynowy, diesel, mild hybrid i plug-in hybrid

2 rodzaje nadwozia: 5-drzwiowe i Sportstourer

4 poziomy wyposażenia: Reference, Style, Xcellence i FR

2 dostępne skrzynie biegów: manualna i DSG

LEON VIAJE 01.jpg.thumb.0 LEON VIAJE 13.jpg.thumb.0 LEON VIAJE 06 LEON VIAJE 11 LEON VIAJE 04 LEON VIAJE 15 LEON VIAJE 02 LEON VIAJE 08

Poprzedni wpis Następny wpis