W 1988 roku na salonie samochodowym w Los Angeles Mitsubishi zaprezentowało koncept o nazwie X2S, który zwiastował pierwszą generację kultowego w niektórych kręgach modelu Eclipse.

Samochód został zaprojektowany przez amerykański oddział japońskiego producenta zlokalizowany w Cypress w stanie Kalifornia.

Mitsubishi X2S to dwuosobowy kabriolet o sportowej stylistyce, cechujący się aerodynamicznym pasem przednim z niewielkim wybrzuszeniem na masce. Uwagę zwraca stosunkowo niskie nadwozie z ciekawie zaaranżowanym tyłem ze zintegrowanym spojlerem. We wnętrzu zdecydowano się na jasną skórzaną tapicerkę i wysokiej jakości system audio. Pojazd prezentował się bardzo atrakcyjnie i z pewnością wyróżniałby się na drodze.

Pod maskę trafił 16-zaworowy silnik benzynowy o pojemności 2 l. Dzięki turbosprężarce generował on około 200 KM, co w takim samochodzie z pewnością wystarczało do dynamicznej jazdy.

Warto zaznaczyć, że wiele elementów projektu X2S w delikatnie zmienionej formie zostało zaadaptowane do seryjnej odsłony pierwszej generacji modelu Eclipse w wersji coupé (1G). Eclipse w otwartej wersji nadwoziowej pojawiło się na rynku dopiero w roku 1996 roku i bazowało już na drugiej generacji Eclipse (2G).

Poprzedni wpis Następny wpis