Wybierz markę

Dwadzieścia lat temu na salonie samochodowym w Paryżu zadebiutowało bardzo ciekawe coupé. Był to koncepcyjny model Seata o nazwie Concepto T.

Jak na 1992 rok pojazd prezentuje się bardzo dobrze. Nawet dzisiaj taki samochód na ulicy z pewnością robiłby wrażenie. Jest to klasyczne coupé nadające się do długich podróży po całej Europie. W środku zdecydowano się na układ siedzeń 2 + 2, gdzie z tyłu faktycznie bez problemu miały zmieścić się 2 dorosłe osoby.

2000 Seat Salsa [zapomniane koncepty]

Seat Concepto T powstał na bazie modelu Toledo pierwszej generacji, jednak jego obła sylwetka i smukłe linie prezentują się znacznie lepiej od Toledo. Jak na rasowe i eleganckie coupé przystało, pojazd musiał być komfortowy, a przy tym szybki. O to ostatnie miał zadbać silnik w układzie V6, który generował 200 KM. Nie jest to może wartość porywająca z dzisiejszego punktu widzenia, jednak z całą pewnością moc ta wystarczała do dynamicznej jazdy.

Co ciekawe, rok po premierze wersji coupé Seat zaprezentował czerwonego kabrioleta na bazie Concepto T, który prezentował się równie dobrze. Oba koncepty miały być przedsmakiem Seata Toledo Coupé i Seata Toledo Cabrio, jednak żaden z tych modeli nigdy nie trafił do produkcji. A szkoda, ponieważ kilka lat później bazujący na podobnej idei Peugeot 406 Coupé odniósł sukces.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!