Wybierz markę

1998 Mitsubishi SST

Na salonie samochodowym w Detroit w 1998 roku Mitsubishi zaprezentowało sportowy model SST – Sophisticated Sports Touring. Był to pierwszy prototyp japońskiego producenta, który zadebiutował w Stanach Zjednoczonych.

1999 Seat Formula – zapomniane koncepty

Pojazd, jak na sportowe coupe przystało, wyróżniał się agresywną stylistyką. Muskularne nadwozie z wyrazistymi nadkolami i przetłoczeniami po bokach w połączeniu z jaskrawym, żółto-zielonym lakierem rzucało się w oczy z daleka. Tył samochodu w równie agresywnym stylu wykończono centralnie umiejscowioną końcówką wydechu i przebiegającą przez całą szerokość nadwozia lśniącą listwą, na której krańcach umiejscowiono światła. Sylwetkę pojazdu dopełniały 20-calowe felgi aluminiowe, których rozmiar idealnie dobrano do gabarytów nadwozia.

1998 Mitsubishi SST

W koncepcie SST jednostkę napędową zainstalowano z przodu. Pod maskę trafił 2,0-litrowy, turbodoładowany motor generujący 210 KM i 292 Nm momentu obrotowego, który za pomocą 4-biegowej skrzyni automatycznej z opcją trybu sportowego przekazywał napęd na przednią oś pojazdu. 210 KM dziś może nie robi już piorunującego wrażenia, jednak należy pamiętać, że to koncept sprzed 13 lat, a na dodatek model SST był także bardzo lekki – jego masa nie przekraczała 1140 kilogramów.

Mitsubishi Eclipse – z drugiej ręki

W 1998 roku Mitsubishi w oświadczeniu prasowym dołączonym do zdjęć konceptu SST poinformowało, że stylistyka pojazdu znajdzie swoje odzwierciedlenie w przyszłych modelach marki. Chyba nikt jednak nie przypuszczał, że stanie się to tak szybko. Już w 1999 roku japoński producent zaprezentował trzecią generację modelu Eclipse, która w dużym stopniu nawiązywała do prototypowego SST.

1998 Mitsubishi SST
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!