Wybierz markę

W 2000 roku podczas salonu samochodowego w Detroit Mitsubishi zaprezentowało oryginalny koncept o nazwie SSS. Co mieli na myśli twórcy tego projektu? Jeśli jesteście ciekawi, to zapraszam do lektury.

Koncept SSS został przygotowany przez projektantów z amerykańskiego oddziału Mitsubishi mieszczącego się w stanie Kalifornia. Jak wiemy, Amerykanie lubią wszelkiego rodzaju duże i ekskluzywne SUV-y, które wpisały się już w krajobraz tamtejszych dróg. Propozycja Mitsubishi to bardziej ekstrawaganckie podejście do tematu.

[blo-link-inner href=”https://blog.pgd.pl/1975-nissan-ad-1-zapomniane-koncepty”]1975 Nissan AD-1 [zapomniane koncepty][/blo-link-inner]

Japończycy zdecydowali się połączyć komfort samochodu osobowego z właściwościami SUV-a. Miał to być pojazd, którym będzie można komfortowo poruszać się zarówno po mieście, jak i niezbyt trudnym terenie.

Koncept SSS ma futurystyczną stylistykę. Metaliczne nadwozie i oryginalnie zaaranżowany pas przedni przyciągają wzrok, jednak nie wszystkim muszą się podobać. W oczy rzucają się również efektowna maska oraz wyraźnie zaakcentowane nadkola. Aby ułatwić parkowanie w ciasnych przestrzeniach, styliści Mitsubishi zastosowali przesuwne drzwi z przodu i z tyłu.

Pojazd powstał na modułowej płycie podłogowej, którą można było dostosować do napędu na oś przednią, tylną lub napędu na wszystkie 4 koła. Pod maską zainstalowano 3,5-litrowy silnik benzynowy w układzie V6, jednak jego moc nie została podana do wiadomości.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!