Wybierz markę

Połączenie sylwetki samochodu sportowego i terenowego pojawiało się w głowach projektantów od bardzo dawna. Dzisiaj prezentujemy koncept Fiata o nazwie FCC Adventure, który zadebiutował na salonie samochodowym w São Paulo w 2006 roku.

Pojazd powstał, aby uczcić 30-lecie obecności Fiata w Brazylii. Za projekt odpowiada brazylijskie studio projektowe Fiata – Centro Estilo Fiat do Brasil. Pełna nazwa prototypu to Fiat Concept Coupe Adventure.

Fiat Ducato Multijet 150 furgon 30 – życie dostawcy [wideotest]

Dzisiaj nazwalibyśmy ten koncept kompaktowym crossoverem o sportowej stylistyce. Tak właśnie najkrócej można scharakteryzować ten model. Fiat FCC Adventure prezentuje się bardzo dobrze – szczególnie jego opływowe nadwozie o nisko opadającej linii dachu, które zostało osadzone na wysoko zestrojonym zawieszeniu.

Pojazd miał bowiem nadawać się także do jazdy w trudniejszym terenie, jednak koncept powstał na płycie podłogowej Fiata Stilo, a więc o napędzie na cztery koła nie mogło być mowy. Pod maskę trafił 2,4-litrowy, 5-cylindrowy silnik benzynowy, który generował 167 KM.

1995 Fiat Barchetta Coupé [zapomniane koncepty]

Koncept został pokryty specjalnym lakierem, który w zależności od kąta padania promieni słonecznych zmieniał barwę – od żółtej, poprzez pomarańczową, na czerwonej kończąc. W oczy rzucają się także otwierane do góry drzwi, muskularne nadkola oraz 18-calowe felgi aluminiowe.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!