Firma Plus Flota, operator flotowy Grupy Polsat, wybrała Fiata Ducato do obsługi zadań spółki ESOLEO oferującej instalację paneli słonecznych. 70 Ducato Maxi Furgon napędzanych silnikami 2.3 MultiJet2 140 KM będzie pełnić funkcję wozów montażowo-serwisowych ESOLEO w dynamicznie rozwijającej się branży wykorzystującej odnawialne źródła energii.

70 samochodów Fiat Ducato nabyła spółka Plus Flota, operator flotowy Grupy Polsat. Furgony trafią do spółki Alledo, jednej z najbardziej doświadczonych i profesjonalnych firm w zakresie instalacji fotowoltaiki w Polsce. Od stycznia tego roku Alledo należy do Grupy Polsat, a od lipca pod marką ESOLEO oferuje instalację paneli słonecznych u Klientów biznesowych i indywidualnych. I właśnie taki branding zostanie wykonany na wszystkich samochodach dostawczych Ducato, które będą służyły ekipom instalacyjnym i gwarancyjnym ESOLEO do celów montażowo-serwisowych.

W ostatnich latach w Polsce obserwujemy dynamiczny wzrost zainteresowania odnawialnymi źródłami energii i rosnącą liczbę instalacji fotowoltaicznych. Przyczyniają się do tego podwyżki cen prądu, dostępne programy pomocowe, a także coraz większa świadomość konsumentów w zakresie ochrony środowiska naturalnego. Firma ESOLEO wychodzi naprzeciw tym potrzebom, oferując sześć prostych kroków do samodzielnej produkcji prądu z energii słonecznej. Kroki te obejmują bezpłatny audyt, umowę i finansowanie, szybki montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej, dotację i ulgę podatkową oraz opiekę serwisową i gwarancję na lata.
W realizacji tych kroków pomoże 70 samochodów Fiat Ducato Maxi Furgon L4H2 o DMC 3.5 t i rozstawie osi wynoszącym 4035 mm, napędzanych przystosowanymi do pracy pod dużym obciążeniem silnikami 2.3 MultiJet2 o mocy 140 KM.
Pierwsze 20 egzemplarzy Ducato trafiło do spółki ESOLEO już we wrześniu br., kolejne jeszcze w tym miesiącu wyjadą do zabudowy, a pozostałe zostaną wydane do końca tego roku. O wyborze Ducato zdecydowały wartości użytkowe, w tym pojemność ładunkowa do 17 m3, ładowność do 2,2 tony i przeszło 2 tysiące możliwych konfiguracji, najniższe w kategorii koszty utrzymania i optymalny „total cost of ownership” (całkowity koszt posiadania) oraz jakość sieci dealerskiej i serwisowej Fiat Professional.

Fiat Ducato od lat należy do najpopularniejszych samochodów dostawczych na rynku. W zeszłym roku co 7 nabywca dużego auta dostawczego w klasie do 3,5 t. zdecydował się właśnie na ten model. Ducato występuje jako Furgon do transportu towarów oraz podwozie do zabudowy. W szerokiej i nowoczesnej gamie jednostek napędowych znajdują się odpowiednie silniki do każdego zadania: wysokoprężne, przystosowane do pracy pod dużym obciążeniem MultiJet2 o mocach od 120 do 180 KM oraz oszczędny, dynamiczny i ekologiczny Natural Power na gaz ziemny o mocy 136 KM.
Wkrótce do gamy dołączy przełomowy E-Ducato, w pełni elektryczny samochód dostawczy z dwoma konfiguracjami akumulatorów: trzymodułową o mocy 47 kWh i zasięgu do 220 km lub pięciomodułową o mocy 79 kWh i zasięgu do 360 km, wyznaczające nowy standard w transporcie towarów i osób.

Więcej informacji na temat wszystkich modeli Fiat uzyskasz

Euromobil, ul. Krasnobrodzka 5 (Trasa Toruńska przy rondzie Łabiszyńska), 03-214 Warszawa 

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!