Abarth prezentuje dwie spektakularne serie specjalne: ekskluzywnego Abartha 595 Scorpioneoro i porywającego Abartha 595 Monster Energy Yamaha, które najlepiej reprezentują dwa oblicza marki: styl i osiągi oraz jej dwie ważne wartości: dziedzictwo i zabawę.

Abarth 595 Scorpioneoro to limitowana edycja wyprodukowana w liczbie zaledwie 2000 sztuk, która składa hołd i inspirowana jest ekskluzywnym A112 Abarth „Gold Ring “, lepiej znanym miłośnikom pod nazwą A112 Abarth „Targa Oro”

Abarth 595 Scorpioneoro.
Ekskluzywny Abarth 595 Scorpioneoro łączy w sobie styl życia i osiągi. Przeznaczony jest dla tych, którzy stawiają na komfort w codziennym użytkowaniu samochodu, wyrafinowane detale i nie chcą rezygnować z osiągów. Pod maską kryje się silnik o mocy 165 KM, ze stosunkiem mocy do masy 6,5 kg/KM i przyspieszeniem od 0 do 100 km/h w 7,3 sekundy. Silnik 1.4 T-jet zestawiony jest z mechaniczną skrzynią biegów lub, na zamówienie, ze zrobotyzowaną, sekwencyjną skrzynią biegów Abarth z łopatkami na kierownicy. Podnoszące poziom adrenaliny osiągi doskonale współgrają z wyrazistym i niepowtarzalnym wyglądem, będącym hołdem dla ekskluzywnego A112 Abarth „Gold Ring” z 1979 roku, bardziej znanego jako A112 Abarth „Targa Oro”, który wyróżniał się czarnym kolorem nadwozia, opasującą nadwozie ozdobną linią w złotym kolorze oraz aluminiowymi felgami, które również polakierowane były na efektowny złoty kolor. Obecnie niezwykle rzadkie egzemplarze tego samochodu są bardzo poszukiwane przez hobbystów.

Abarth 595 Scorpioneoro (12)Również seria specjalna Abartha 595 Scorpioneoro to autentyczny kolekcjonerski „przedmiot”, produkowany w limitowanej edycji, z cenną, numerowaną tabliczką wewnątrz kabiny pasażerskiej. Nowa seria wyróżnia się ekskluzywnymi detalami. Z zewnątrz można ją rozpoznać po lakierze Czarny Scorpione (dostępny jest również kolor Niebieski Podio, Biały Race i Szary Record) oraz po matowym dachu w szachownicę, który doskonale komponuje się z wykończeniem klamek, obudów lusterek oraz osłon przednich i tylnych.

Abarth 595 Scorpioneoro (10)Ponadto, podkreśleniu niesamowitego charakteru nowej serii specjalnej służą pozłacane detale: skorpion na pokrywie silnika, linia opasająca samochód oraz 17-caowe felgi z wykończeniem w kolorze złota lub, opcjonalnie, 17-calowe czarne felgi ze złotym skorpionem.

Abarth 595 Scorpioneoro (8)Wewnątrz znajdują się nowe fotele sportowe Abarth „Scorpionflage” z czarną skórzaną tapicerką i oparciem wykonanym z technicznego materiału, by lepiej przytrzymywać kierowcę podczas bardziej sportowej jazdy.Na zagłówkach przednich foteli wyhaftowano „Scorpioneoro”, flagę włoską oraz nazwę Abartha. Nowe fotele komponują się z deską rozdzielczą Scorpion Black z matowymi czarnymi detalami oraz złotą tabliczką na tunelu centralnym i specjalnych dywanikach.

Abarth 595 Scorpioneoro (6)Ponadto, Abarth 595 Scorpioneoro oferuje najlepsze obecnie dostępne systemy informacyjno-rozrywkowe: z jednej strony, w standardzie jest 7-calowy system HD UconnectTM wyposażony w Apple CarPlay i Google Android AutoTM*, szybka platforma multimedialna z wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości, GPS i radiem cyfrowym DAB. Z drugiej strony, wyrafinowany system BeatsAudio™ o łącznej mocy 480 watów i 8-kanałowy głośnik cyfrowy zapewniający doskonały dźwięk. Jego najnowocześniejszy algorytm korekcji może odtworzyć całe spektrum dźwięku w studiu nagrań.

Abarth 595 Scorpioneoro (4)Ponadto, Breil opracował specjalny chronograf z limitowanej edycji, dedykowany nowej serii specjalnej Abarth 595 Scorpioneoro. Szlachetny zegarek przedstawia fragment logo złotego skorpiona.

Poprzedni wpis Następny wpis