W najnowszym rankingu niezawodności opracowanym przez „Auto Zeitung” i GTǕ, Alfa Romeo Giulia zajęła drugie miejsce w kategorii aut klasy średniej, wyprzedając Audi A4, Toyotę Avensis i VW Passata.

Jeden z najbardziej opiniotwórczych niemieckich magazynów motoryzacyjnych opublikował doroczny ranking niezawodności używanych samochodów. Raport „Auto Zeitung” stworzono w oparciu o wyniki pochodzące z 5 milionów inspekcji dokonanych przez niezależnych ekspertów niemieckiego Towarzystwa Nadzoru Technicznego GTÜ. Objął on łącznie 250 modeli samochodów osobowych. Redaktorzy „Auto Zeitung” dokonali wnikliwej analizy danych, dzięki której wyłonili najbardziej typowe usterki występujące w każdym z badanych modeli.

Metodologia badań…

Podobnie jak w zeszłych latach, skupili się oni przede wszystkim na podzespołach wpływających na bezpieczeństwo jazdy, których usterki generują potencjalnie wysokie koszty napraw, tworząc ranking liczby usterek na 100 przebadanych egzemplarzy.

Im niższa liczba usterek, tym bardziej samochód jest niezawodny i pewny w zakupie z drugiej ręki, a jego właściciel nie musi się obawiać nieprzewidzianych napraw i związanych z nimi kosztów.

Pojazdy podzielono nie tylko na kategorie rynkowe, ale również na grupy wiekowe (od roku do 3 lat, 4-5, 6-7, 8-9 i starsze). Pozwala to ocenić, czy dane auto utrzymuje poziom jakości w kolejnych latach eksploatacji. Tak stworzone statystyki są obiektywne i dają możliwość porównania ze sobą różnych marek i modeli.

W kategorii aut klasy średniej na drugim miejscu znalazła się Alfa Romeo Giulia, która w najmłodszej grupie wiekowej uzyskała wynik 1,97. Oznacza to, że w przeszło 98% egzemplarzy użytkowanych w Niemczech od pojawienia się auta na rynku w 2016 roku nie wystąpiła żadna poważna usterka.

Giulia otrzymała najwyższe oceny za sześć z siedmiu badanych podzespołów. Najwyższe ocey dotyczyły elementów układu kierowniczego, układu hamulcowego, nadwozia, instalacji elektrycznej, szczelności układu napędowego oraz układu wydechowego.

Alfa Romeo Giulia ustąpiła miejsca na podium tylko Mercedesowi klasy C, wyprzedając w rankingu niezawodności Mercedesa CLA, Audi A4, Toyotę Avensis czy VW Passata.

Drugie miejsce Giulii w rankingu niezawodności „Auto Zeitung” to efekt zmian w procesach związanych z projektowaniem, wytwarzaniem i obsługą samochodów Alfy. Przekładają się one na najwyższą jakość produkowanych aut i ich niezawodność w codziennej eksploatacji.

Pewność gwarantowana..

W Polsce działania te są dodatkowo wsparte wprowadzeniem od 2 stycznia 2021 roku 5-letniej przedłużonej Gwarancji Maximum Care . Dotyczy ona wszystkivh nowo zarejestrowanych pojazdów Alfa Romeo, bez względu na rok produkcji i kanał sprzedaży. Szczegóły dotyczące 5- letniej gwarancji Maximum Care u autoryzowanych Dealerów Alfy Romeo.

 

Poprzedni wpis Następny wpis