Alfa odnosi zwycięstwa w plebiscycie „Auto Lider 2021”. Alfa Romeo Giulia triumfuje w kategorii „Auto klasy średniej”, a w kategorii „Crossover/SUV klasy średniej” Alfa Romeo Stelvio plasuje się na drugim stopniu podium.

Plebiscyt „Auto Lider 2021” został rozstrzygnięty po raz 19. W tym roku respondenci wybierali topowe samochody w 13 kategoriach, od najmniejszych aut miejskich, przez modne crossovery i SUV-y, aż po modele sportowe i kabriolety. Własnych kategorii doczekały się też auta hybrydowe i modele elektryczne, które powoli zdobywają popularność na polskich ulicach. W głosowaniu za pośrednictwem strony autolider.pl oddano łącznie aż 78 666 głosów.

Oto klasa średnia podium zwycięzców w roku 2021

Zwycięzcą plebiscytu „Auto Lider 2021” wśród aut klasy średniej została Alfa Romeo Giulia. Ogółem w tej kategorii startowało 11 modeli, a zajęte miejsca na podium w tej kategorii wyglądały następująco:

Zwycięska Alfa Romeo Giulia odzwierciedla dziedzictwo, szybkość i legendarny włoski styl, a więc cechy, z których słynie marka. Optymalne proporcje samochodu, z długą maską silnika, cofniętą kabiną pasażerską i muskularnymi tylnymi błotnikami, zapewniają doskonały rozkład mas na obie osie.

Model Giulia jest dostępny w wersji z napędem na koła tylne lub AWD Q4. Alfa Giulia jest napędzana silnikiem benzynowym o pojemności 2,0 litrów i mocy od 200 do 280 KM, ten mocniejszy rozpędza piękną „włoszkę” od 0 do 100 km/h w zaledwie 5,2 sekundy.

Alternatywę dla silników benzynowych stanowią oszczędne i dynamiczne jednostki wysokoprężne 2.2 Turbo o mocy od 190 do 210 KM

Gamę wieńczy Giulia Quadrifoglio, której sercem jest 510-konna jednostka benzynowa 2.9 V6 bi‑turbo z cylindrami umieszczonymi pod kątem 90°.

Oto najlepsi w klasie „Crossover/SUV klasy średniej”

W licznie obsadzonej kategorii „Crossover/SUV klasy średniej” Alfa Romeo Stelvio uplasowała się w finale na drugim stopniu podium. Tu o zwycięstwo walczyło aż 20 modeli, z których pierwsze trzy miejsca na podium zajęły:

Alfa Romeo Stelvio idealnie łączy w sobie cechy samochodu sportowego z wygodą klasycznego SUV-a. Zastosowanie ultralekkich materiałów, jak włókno węglowe i aluminium, optymalnego rozkładu mas na obie osie przekłada się na doskonałą dynamik. Dodatkowo układ zawieszenia z technologią AlfaLinkTM oraz integralny napęd na cztery koła Alfa Romeo Q4 dają niekłamaną przyjemność  prowadzenia.

Alfa Romeo Stelvio prezentuje cały swój charakter również poprzez nowe silniki: 2.0 z turbodoładowaniem, o mocach od 200 do 280 KM. Dodatkowo dostępna jest gama silników Diesla o pojemności 2.2 w przedziale mocy 190-210 KM. Wisienką na torcie  jest zaś potężny, 510-konny 2.9 V6 Bi-Turbo..

Koniec bajek o awaryjnych Alfach Romeo

Od początku roku wszystkie nowe samochody Alfa Romeo oferują 5-letnią Przedłużoną Gwarancją Maximum Care. Limit przebiegu wynosi aż 200 tys. km. Gwarancja ta dotyczy zarówno  Klientów indywidualnych, jak i firm, a gwarantem całej ochrony pozostaje FCA Poland.

Poprzedni wpis Następny wpis