Alfa Romeo Tonale zadebiutowała w Tempio Voltino, czyli w miejscu gdzie zaczęła się elektryfikacja świata. Tempio Voltiano, w otoczeniu przepięknej scenerii jeziora Como, to miejsce szczególne. To tam Alessandro Volta dokonał swojego najsłynniejszego wynalazku: „baterii”, pierwszego generatora energii elektrycznej. Ten przełomowy dla nauki i współczesnej historii patent umożliwia funkcjonowanie naszej technologicznej cywilizacji. Dzięki włoskiemu naukowcowi powstają dzisiaj m.in. samochody elektryczne, czy też układy hybrydowe. Miejsce prezentacji Alfy Romeo Tonale, pierwszego zelektryfikowanego modelu C-SUV włoskiej marki, nie było więc przypadkowe

Alfa Romeo Tonale

Afra Romeo Tonale – prawdziwa Alfa z zastrzykiem elektrycznej energii

Alfa Romeo „wjechała” w erę elektryfikacji, pozostając jednocześnie wierna swojemu DNA, które cechuje włoski sportowy charakter. Staranny rozkład masy i najbardziej bezpośredni układ kierowniczy w segmencie crossoverów, to cechy dominujące w modelu. Sprawiają one, że Tonale zachowuje się na drodze jak wersja limuzyna, a nie crossover.

Tonale debiutuje z silnikiem 48v Hybrid VGT („Variable-Geometry Turbo”) o mocy 160 KM, zaprojektowanym specjalnie dla Alfy Romeo.

Alfa Romeo Tonale

W układzie napędowym połączono:

  • silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra z turbosprężarką o zmiennej geometrii łopatek
  • 7-biegową, dwusprzęgłową skrzynią biegów Alfa Romeo TCT.
  • 48-woltowym silniki elektryczny „P2” o mocy 15 kW i momencie obrotowym 55 Nm (135 Nm dzięki przełożeniu 2,5:1)

Silnik elektryczny może napędzać koła nawet wtedy, gdy silnik spalinowy jest wyłączony. To zapewnia wrażenia z jazdy godne Alfy Romeo, ale przy obecnych rygorach emisji spalin.

Alfa Romeo Tonale

Jej osiągi są również imponujące. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 8,8 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi ponad 210 km/h.

Dostępna jest również wersja Hybrid o mocy 130 KM z 7-biegową, dwusprzęgłową skrzynią biegów Alfa Romeo TCT i 48-woltowym silnikiem elektrycznym „P2”; w tym przypadku przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 9,9 sekundy, a prędkość maksymalna to 195 km/h.

Alfa Romeo Tonale – Wersje wyposażenia zakorzenione w tradycji Alfy Romeo.

W momencie wprowadzenia na rynek, Alfa Romeo Tonale inauguruje nową strategię gamy z dwoma głównymi poziomami wyposażenia: Super i Ti.

Poziom wyposażenia Super jest podstawowym poziomem komfortu Alfy Romeo. Charakteryzuje go bogate wyposażenie standardowe, ale można je dodatkowo wzbogacić, wybierając wersję Sprint, zawierającą liczne opcje o zdecydowanie sportowym charakterze.

Z kolei poziom wyposażenia Ti, uwydatniający elegancję i wyrazisty charakter Tonale, możemy jeszcze bardziej „usportowić”, wybierając Veloce. To jeszcze bardziej zmaksymalizuje właściwości jezdne, osiągi i sportowy charakter.

Zgodnie ze strategią upraszczania i racjonalizacji gamy, podejście cenowe również obejmuje uproszczoną i przejrzystą strategię liniową w stosunku do klienta – od momentu zakupu przez cały jego „customer journey”. Cena Tonale w limitowanej, premierowej wersji „EDIZIONE SPECIALE” jest taka sama na głównych rynkach europejskich. Gama Tonale będzie dostępna z miesięczną ratą leasingową zaczynającą się od 1302 zł netto za wersję Super.

Alfa Romeo Tonale

Crossover Tonale – gwarancja i finansowanie

Alfa Romeo Tonale oferowana jest z 5-letnią gwarancją producenta z limitem do 200 000 km. Włoski producent jako pierwszy z marek premium obecnych na rynku polskim zaoferowała aż 5 lat gwarancji na swoje produkty (Czytaj dlaczego).

CHCESZ WIEDZIEĆ PIERWSZY O DOSTĘPNOŚCI MODELI?

Dzięki produktom spółek finansowych FCA Bank w Polsce, Tonale jest dostępne w leasingu już od 1302 zł netto miesięcznie. Dzięki ofercie Smart Renting firmy Leasys, można cieszyć się jazdą za 2400 zł netto z assistance i samochodem zastępczym w racie. Atrakcyjna oferta kredytu, leasingu i wynajmu dostępna jest w salonie Euromobil Alfa Romeo.

Alfa Romeo Tonale
Poprzedni wpis Następny wpis