Alfa Romeo to samochody, które mają swój niepowtarzalny urok. Czy jest to mająca ponad 20 lat Alfa Romeo 147, czy trochę nowsza Alfa 159, czy najnowsza Giulia, ich sylwetka wyróżnia się na tle innych aut. Gdy zaś wsiądziemy do wnętrza, od razu poczujemy się jak Alfiści.

Moje odczucie jest dość osobiste, gdyż posiadałem dwie nowe Alfy Romeo. Stąd też, gdy widzę samochód tej marki z sympatią patrzę na auto i właściciela.  Chyba nie jest to jednak jedynie moja sympatia. Zaledwie kilka dni po debiucie, Alfa Romeo Tonale zdobyła bowiem nagrodę przyznawaną przez Infomotori.com – „Najpiękniejszy samochód w sieci 2022 roku”

Nagroda Infomotori.com

Portal corocznie od 2007 roku wybiera samochodową królową piękności, angażując w głosowanie ponad 50 000 czytelników. Internauci tym razem docenili  nie tylko styl i pociągającą sylwetkę, ale przy wyborze docenili też gamę wydajnych silników hybrydowych Tonale. Mogą one poprawić osiągi przy poszanowaniu środowiska naturalnego, oraz zwiększyć dynamikę jazdy i zwinność charakterystyczne dla Alfy Romeo.

Najpiękniejszy samochód sieci 2022 roku w szczegółach

Alfa Romeo Tonale cechuje się atrakcyjnym, wybiegające w przyszłość designem, wyznaczając nowe kanony stylistyczne. Kanony te pozostaną punktem odniesienia w przyszłych modelach Alfy Romeo.

Zatem zapamiętajmy:

  • 5-otworowe, aluminiowe obręcze kół,
  • cyfrowy kokpit zegarów,
  • 3-ramienna sportowa kierownica i reflektory główne o sinusoidalnym kształcie.

Kompaktowe wymiary Tonale – długość 4,53 m, szerokość 1,84 m i wysokość 1,6 m – łączą w sobie wyjątkowość włoskiego kunsztu i oryginalny, współczesny styl Alfy Romeo. Tworzy to syntezę prestiżowego dziedzictwa i spojrzenia w przyszłość.

Tonale wyróżniają też charakterystyczne cechy stylistyczne, które weszły do historii światowej motoryzacji. Są to m.in. „GT Line”, biegnąca od tyłu do reflektorów. Przywołuje ona na myśl kształty Giulii GT i bryły nadwozia, przypominające kultowe modele, jak 8C Competizione.

Z przodu w centralnym punkcie znajduje się niepowtarzalne „Trilobo” oraz charakterystyczny grill Alfy Romeo „Scudetto” . Zmysłowość i dynamizm samochodu przejawiają się również w formie ogromnej tylnej szyby.

Alfa Romeo – Piękno w służbie przyjemności z jazdy

Estetyka, materiały i ergonomia wnętrza zostały zaprojektowane z myślą o kierowcy i zainspirowane historią wyścigów Alfy Romeo.
Wnętrze zostało „skrojone na miarę” z zestawem wskaźników skierowanym w stronę kierowcy. Wszystkie elementy sterujące są na wyciągnięcie ręki, łatwo dostępne z poziomu wyświetlacza centralnego i mogą być sterowane przez manualne przyciski lub cyfrowo.

Alfa Romeo Tonale

Z taką samą troską potraktowano pasażerów, którym zapewniono idealną przestrzeń do komfortowego podróżowania. W rezultacie powstało wnętrze zaprojektowane dla i wokół pasażerów, charakteryzujące się drobiazgową dbałością o szczegóły oraz najwyższą jakością. Wnętrze Tonale wzbudza prawdziwe emocje, nie wspominając o najnowszej technologii, która zapewnia łączność i komfort, przy jednoczesnym zachowaniu przyjemności ze sportowej jazdy.

POCZĄTEK NOWEJ RTY BĄDŹ PIERWSZY

Alfa Romeo i technologiczny i uwodzicielski wygląd

Piękno Tonale nie jest celem samym w sobie: przykładem tego są światła, wierne koncepcji „3+3″ z nowymi reflektorami adaptacyjnymi Full-LED Adaptive Matrix.
Nie tylko oferują one najdoskonalsze rozwiązania technologiczne, ale jednocześnie przywołują dumny wygląd modeli, jak SZ Zagato i samochodu koncepcyjnego Proteo. Wszystko to tworzy unikalną i natychmiast rozpoznawalną linię przodu.
Światła tylne wyróżniają te same elementy stylistyczne co reflektory przednie, tworząc sinusoidę, która całkowicie otacza tył samochodu i staje się unikalną i wyróżniającą „sygnaturą świetlną”.

To pierwsze wyróżnienie, zaledwie kilka dni po debiucie, dla Alfy Romeo Tonale, przyznane wcześniej Alfie Romeo Spider (2007), Giulii (2016) i Stelvio (2017).
Pierwsze, ale zapewne nie ostatnie

Alfa Romeo Tonale
Poprzedni wpis Następny wpis