Czwarty wyścig sezonu Extreme E odbędzie się 24-25 września w Chile. ABT CUPRA XE podejmuje wyzwanie Extreme E podczas Copper X Prix na pustyni Atacama w Chile. Misją zawodów jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na zagrożenia związane ze zmianami klimatycznymi. No i oczywiście reklama marek

South American Copper X Prix będzie jednym z najbardziej surowych i wymagających wyścigów dla elektrycznego samochodu CUPRA Tavascan XE.

Kierowcy zespołu ABT CUPRA XE uważają, że warunki w Chile mogą być podobne do rundy otwierającej serię 2022 Extreme E. Przypominm, że odbyła się ona w Arabii Saudyjskiej, ale w przeciwieństwie do Desert X Prix wysokość na odległym chilijskim płaskowyżu będzie dodatkowym wyzwaniem. Jednakże, kierowcy zespołu Nasser Al-Attiyah i Jutta Kleinschmidt startowali już wcześniej w Chile. Pozwoliło im to na poznanie i zrozumienie terenu. Ponadto doświadczenie z wcześniejszych wyścigów na dużej wysokości mogą okazać się kluczowe dla wyników obu zawodników.

ABT Cupra XE

Hiszpaństa marka w Chile

W sierpniu tego roku marka weszła na rynek chilijski. Inaugurację marki uświetnił turniej padla, jednego z najszybciej rozwijających się sportów w Europie i Chile. Wśród gości specjalnych na wydarzeniu pojawił się ambasador CUPRY Fernando Belasteguín. Marka jest także Oficjalnym Międzynarodowym Sponsorem Premium wszystkich zawodów w tej dyscyplinie (krajowych i międzynarodowych) organizowanych przez WPT.

Wprowadzenie CUPRY w Chile wzmacnia dotychczasową obecność marki w Ameryce Łacińskiej. Samochody hiszpańskiego producenta do tej pory można było kupić w Kolumbii, Peru i Meksyku.

Sprawdź seryjne modele podczas jazdy testowej.

JAZDA TESTOWA MODELAMI CUPRA Kraków

JAZDA TESTOWA MODELAMI CUPRA Warszawa

CUPRA w grze Forza Horizon 5

Fani CUPRY mogą ścigać się elektrycznym samochodem terenowym CUPRA Tavascan XE w serii Extreme E w nowej grze Xbox Forza Horizon 5. Gracze będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w najbardziej wyczerpujących i całkowicie elektrycznych wyścigach terenowych na świecie, podobnie jak kierowcy zespołu ABT CUPRA XE Nasser Al-Attiyah i Jutta Kleinschmidt.

ABT Cupra XE
Poprzedni wpis Następny wpis