Wybierz markę

CUPRA Formentor bokiem/przodem, CUPRA w leasingu, abonamencie i wynajmie dla firm

Fakt, że Formentor to niekwestionowany przebój CUPRY już odnotowałem. Przyznałem się w tamtym wpisie, że kiedy zobaczyłem koncepcyjną wersję CUPRY Formentor podczas premiery na targach w Genewie, nie przypuszczałem, że aż tak zawojuje rynek. Wraz z poznawaniem samochodu, w którym to procesie szczególnie ważny był test pełnodystansowy Formentora, coraz lepiej rozumiałem powody jego sukcesu. Przekonywałem się coraz pełniej, że to samochód dla radosnych motoryzacyjnych przyjemności. Teraz okazało się, że Formentora bardzo chętnie kupują klienci biznesowi. Jednej z przyczyn należy upatrywać w różnorodności programów finansowania, które ogólnie można ująć w ofertę „CUPRA w leasingu”.

Od początku roku CUPRA notuje imponujący wzrost sprzedaży w Polsce. Całkowita liczba rejestracji marki wzrosła o 235% w porównaniu z rokiem 2022. Osiągnęła aż 4 552 nowe rejestracje w 2023 roku zarówno przez klientów indywidualnych, jak i biznesowych. W sierpniu aż 73,3% sprzedanych samochodów CUPRA Formentor kupili klienci biznesowi.

Do popatrzenia na CUPRĘ Formentor, jako na samochód do działań firmowych, skłonił mnie ranking opracowany przez autokatalog.pl. Otóż w sierpniowej jego odsłonie ten sportowy samochód znalazł się w TOP 10 modeli najchętniej kupowanych przez firmy. Dlatego zanim przypomnę możliwości stania się użytkownikiem Formentora w programach CUPRA w leasingu, pozwolę sobie popatrzeć na pewne cechy auta. Tak jest, na te, które mogą doceniać (i jak widać doceniają) klienci biznesowi.CUPRA Formentor, CUPRA w leasingu, abonamencie i wynajmie dla firm

Formentor w biznesowym zwierciadle

Stylistyka auta, która przyciąga emocje, liczy się także w racjonalnie chłodnych kalkulacjach biznesowych, bo buduje prestiż firmy. Oczywiście pozytywnie wpływa również na sampoczucie użytkownika samochodu. Lubimy przecież rzeczy piękne, to lubimy także unikalny design i połączenie sportowej agresji z elegancją, które charakteryzują Formentora. Jednocześnie różnorodność dostępnych kolorów i opcji personalizacji pozwala każdemu znaleźć swój własny styl w samochodzie CUPRY.

Formentor oferuje także różnorodność silników, w tym wersje benzynowe, diesel i hybrydowe. CUPRA Formentor VZ, prawdziwy diabeł osiągający 300 (albo i 390) KM mocy, będzie wyborem dla przyjemności. Z kolei w działalności gospodarczej będziemy chętniej wybierać efektywne i ekonomiczne silniki, a przyjemności z ekscytującej jazdy i tak wystarczy.

CUPRA w leasingu (albo własna albo w abonamencie) może też zastąpić biuro w wynajmie. Formentor znakomicie się do tego nadaje za względu na przestronność wnętrza i kompletność systemów multimedialnych. A i kontrahenta miło do Formentora na biznesową rozmowę zaprosić, bo wnętrze ma eleganckie i budujące prestiż. Komfortowe skórzane fotele i cyfrowy kokpit 10,25” to przykłady, które najbardziej rzucają się w oczy.

Jesteśmy marką dla ludzi, którzy chcą się wyróżnić i szukają czegoś oryginalnego – mówi Daria Zielaskiewicz, dyrektorka marek SEAT i CUPRA. – Czynnik ten ma bardzo duże znaczenie w aspekcie flotowym. również w biznesie. Samochody CUPRA mogą stać się najlepszą wizytówką każdej firmy. Przyciągają bowiem uwagę swoim wyglądem, a jednocześnie są doskonałymi autami służbowymi dla pracowników.

Tu muszę dodać, że pracownicy na pewno doceniają obecność w CUPRACH wielu nowoczesnych technologii i systemów, które zapewniają im bezpieczeństwo.kokpit, deska rozdzielcza samochodu, widok z boku - CUPRA Formentor - przebój CUPRY

Cupra w leasingu i nie tylko

Marka przyciąga do swoich modeli przedsiębiorców również atrakcyjnymi opcjami finansowania, które zbiorczo i w uproszczeniu nazwałem „CUPRA w leasingu”. Dla modelu Formentor dostępne są trzy produkty finansowe dla firm: Leasing JAK ABONAMENT, Leasing KLASYCZNY oraz NAJEM dla firm.

Leasing JAK ABONAMENT cechują niższe raty miesięczne, ponieważ opierają się one na przewidywanej utracie wartości samochodu. Firma ma możliwość dostosowania wysokości raty, ustalając okres spłaty, roczny limit kilometrów oraz opłatę początkową od 0% do 30%. Umowa obejmuje okres od trzech do czterech lat, po którym firma może odkupić samochód lub wymienić go na nowszy model.

Leasing KLASYCZNY jest idealny dla przedsiębiorców, którzy chcą posiadać samochód po zakończeniu umowy. Koszty są rozłożone na opłatę początkową, miesięczne raty oraz końcową wartość wykupu. Firma ma dzięki temu pełną kontrolę nad parametrami leasingu i może dostosować je do swojego standingu finansowego. Ponadto może oczywiście wybrać długość okresu leasingowania, wysokość opłaty wstępnej, która wynosi od 0% do 45% oraz opłaty końcowej.

Ostatni ze zbioru możliwości „CUPRA w leasingu” to NAJEM dla firm. W tej propozycji wszystkie koszty są zawarte w jednej, miesięcznej opłacie. Można również zdecydować się na opłatę początkową do 10% wartości samochodu, co obniża miesięczne koszty. Po zakończeniu umowy firma może wybrać kolejny pojazd w ramach nowej umowy. Czas trwania wynajmu wynosi od roku do czterech lat, ale umowa umożliwia elastyczną wymianę samochodu nawet co rok.

Zainteresowanym szczegółami mogę polecić porównanie produktów dla firmy, dostępne pod tym linkiem. Ale oczywiście z doradcą w CUPRA Studio też można konkretnie (i miło) porozmawiać.

Władysław Adamczyk
Zdjęcia: CUPRACUPRA Formentor z tyłu, CUPRA w leasingu, abonamencie i wynajmie dla firm

CUPRA Formentor, CUPRA w leasingu, abonamencie i wynajmie dla firm kierownica, CUPRA Formentor, CUPRA w leasingu, abonamencie i wynajmie dla firm reflektor przedni i koło, CUPRA Formentor z boku, CUPRA w leasingu, abonamencie i wynajmie dla firm CUPRA Formentor bokiem/przodem, CUPRA w leasingu, abonamencie i wynajmie dla firm kokpit, deska rozdzielcza samochodu, widok z boku - CUPRA Formentor - przebój CUPRY CUPRA Formentor, CUPRA w leasingu, abonamencie i wynajmie dla firm CUPRA Formentor z tyłu, CUPRA w leasingu, abonamencie i wynajmie dla firm
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!