W dwóch niedużych modelach Seata pojawia się nowa opcja w postaci wirtualnego zestawu wskaźników, które można konfigurować na interaktywnym wyświetlaczu.

Wirtualna, czyli cyfrowa tablica wskaźników o rozdzielczości 133 dpi to nie tylko wyjątkowy design, ale także taka ilość przydatnych informacji na temat jazdy, jakiej kierowca w danej chwili potrzebuje. Na cyfrowym kokpicie można wyświetlać dane i komunikaty na temat podróży, klasyczne wskaźniki, ale także dużą mapę nawigacji.

SEAT-introduces-its-Digital-Cockpit-to-the-Arona-and-Ibiza_006_HQ

Do obsługi i konfiguracji wskaźników służy przycisk View umieszczony na kierownicy, którym przełącza się pomiędzy trzema głównymi wyświetlaczami. Dodatkowo tradycyjnym przyciskiem można uruchomić funkcję komputera pokładowego na dużym wyświetlaczu o 1280 x 480 pikseli i częstotliwości odświeżania 75 Hz.

Kokpit pracuje w trzech trybach: Classic, Digital i Dynamic View. Pierwszy zastępuje tradycyjne zegary, które będą przedstawiane w formie cyfrowej. Na ekranie znajdują się prędkościomierz i obrotomierz, a pomiędzy nimi znajduje się mniejszy ekran informacyjny. Można na nim korzystać z danych nawigacji, a także tradycyjnych na temat jazdy, muzyki czy systemów bezpieczeństwa.

Tryb Digital to największy panel informacyjny o przekątnej 10,25 cala, a jednocześnie zminimalizowane podstawowe wskaźniki o obrotach silnika i prędkości. Można na nim wyświetlić mapę w wersji mniejszej lub większej. Natomiast widok Dynamic to najwyższy kontrast oraz dane nawigacyjne i dotyczące pracy systemów bezpieczeństwa. Gdy zadzwoni podłączony do auta smartfon, w miejsce danych pojawi się informacja o osobie dzwoniącej.

SEAT-introduces-its-Digital-Cockpit-to-the-Arona-and-Ibiza_007_HQ

Warto dodać, że tryby Classic i Dynamic można jeszcze dodatkowo konfigurować i zapamiętać ustawienia w profilach użytkownika. Ponadto wirtualny kokpit wyposażono w czujniki światła, które w zależności od warunków dostosowują jasność wyświetlacza.

– Oferujemy klientom najwyższej jakości design, gwarantując precyzję klasycznych przyrządów pomiarowych wprowadzonych w cyfrowy świat, w którym każdy piksel zaprojektowany jest z taką samą dokładnością – mówi Alejandro Mesonero-Romanos, Dyrektor Zespołu Seat Design. – Dzięki temu przełomowemu rozwiązaniu, wygląd wnętrza naszych samochodów wchodzi na nowy, wyższy poziom – dodaje.

 

Poprzedni wpis Następny wpis