Wybierz markę

Komplet zwycięstw dla Dariusza Polońskiego i Łukasza Sitka: po odniesieniu pierwszej wygranej w sezonie w Rajdzie Polski, załoga zajęła najwyższy stopień podium w Rajdzie Lipawy, stanowiącym 2. rundę Abarth Rally Cup 2021.

Na 179,02 km odcinków specjalnych polska załoga zdołała dotrzymać tempa najlepszym kierowcom ERC2, finiszując niewiele ponad minutę od podium. Polski kierowca, lider w klasyfikacji Abarth Rally Cup, będącego częścią Rajdowych Mistrzostw Europy FIA (ERC), nie krył zadowolenia ze swojego występu w Rajdzie Lipawy.

„To był naprawdę dobry rajd, z bardzo szybkimi drogami. Uważam, że zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy”, powiedział Poloński na mecie. „Samochód był perfekcyjny, bardzo szybki na prostych. Choć mieliśmy nieco problemów w ciasnych zakrętach, daliśmy z siebie wszystko. Poza jednym odcinkiem specjalnym, na którym przebiliśmy oponę, reszta była fantastyczna, a my świetnie się bawiliśmy. Teraz czekamy na kolejną rundę, która odbędzie się na asfalcie, a więc nawierzchni bardziej dostosowanej do charakterystyki Abartha 124 rally. Wtedy łatwiej nam będzie walczyć z samochodami, które tym razem były szybsze”.

Drugi z kierowców też dobrze

Dobry występ zaliczył również czeski kierowca Martin Rada, pilotowany przez Jaroslava Jugasa. Łotewski rajd był 25., w którym startował samochodem z logo Skorpiona. Pomimo trudności na szutrze, Rada usatysfakcjonowany z ukończenia tak wymagającego rajdu, jak ten w nadbałtyckim kraju, na mecie powiedział: „To już drugi raz, kiedy udało nam się znaleźć na mecie Rajdu Lipawy, który bardzo lubię. To bardzo mnie cieszy. Samochód cały czas sprawował się doskonale i z etapu na etap udawało nam się poprawiać wyniki, mimo że dopiero uczę się, jak radzić sobie z jazdą po szutrze. Może w przyszłym roku uda nam się osiągnąć jeszcze lepszy rezultat. Chciałbym podziękować marce Abarth za nieustanne wsparcie i rozwiązania, które dostarczają nam podczas zawodów” – dodał Rada.

Do zobaczenia 23-go lipca

Kolejna runda Rajdowych Mistrzostw Europy FIA ERC odbędzie się w dniach 23-25 lipca na włoskich drogach Rajdu Roma Capitale, który zawsze wydobywał z Abartha 124 rally to, co najlepsze.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!