Wybierz markę

Firma KIA zmieniła nazwę, eliminując wyraz MOTORS. Ma to być sugestywne wskazanie, że firma odchodzi od tradycyjnej formy jednostek napędowych. Obecnie przygotowywany jest drugi etap zmian postrzegania firmy – Fotowoltaika w Salonach.

Kia Polska nawiązała współpracę z firmą ML System, która specjalizuje się w instalacjach fotowoltaicznych

W ramach tej współpracy salon Kia Eforia zostanie wyposażony w instalację z paneli fotowoltaicznych o mocy 50 kW. Panele fotowoltaiczne zamontowane będą na dachu. Dodatkowo przy salonie samochodowym Kia Eforia stanie również nowoczesny Carport z panelami fotowoltaicznymi o mocy 5 kW. Będzie to zadaszona wiata na dwa samochody.

Dzięki temu cała flota zelektryfikowanych samochodów, należących do dealera, będzie zasilana energią ze źródeł odnawialnych.

Centralna informacja w internecie

Na stronie Kia Polska zostanie zainstalowany system SCADA, który w czasie rzeczywistym będzie informował o tym, ile dany dealer wyprodukował prądu i w jakim czasie. Dla klientów znajdzie się tam ciekawa informacja na temat tego, ile kilometrów można by przejechać samochodami elektrycznymi i hybrydowymi typu plug-in w danym dniu, miesiącu czy w ciągu roku na prądzie wyprodukowanym przez panele fotowoltaiczne zamontowane przy salonach samochodowych marki Kia.

„W związku z dynamicznym wzrostem sprzedaży samochodów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in i – co za tym idzie – również rosnącym zapotrzebowaniem na energię elektryczną, Kia Polska zdecydowała się na zainstalowanie paneli fotowoltaicznych we wszystkich salonach sprzedaży. Dzięki temu samochody testowe dealerów będą zasilane „zieloną” energią elektryczną. Nawiązaliśmy współpracę z ML System, ponieważ jest to wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna z bardzo silnym zapleczem badawczo-laboratoryjnym. Dobrze wiemy, że zalety fotowoltaiki są niepodważalne. Panele słoneczne zapewniają wiele korzyści, przede wszystkim natury ekonomicznej i ekologicznej. Przy stałej produkcji prądu instalacja nie emituje CO₂, czyli nie ingeruje w środowisko oraz nie wytwarza szkodliwych dla ludzi i zwierząt substancji.” – powiedział Leszek Sukiennik, dyrektor zarządzający Kia Polska.

Przyszłość…

Gama samochodów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in marki Kia szybko będzie się powiększać. Do 2027 roku do dwóch modeli elektrycznych, które w ofercie marki są od dawna (e-Soul i e-Niro), dołączy aż 11 nowych. Pierwszy z nich – EV6 – już można zamawiać. Sportowym crossoverem EV6 Kia po raz kolejny rzuca wyzwanie konkurentom. EV6 GT dysponuje mocą 585 KM i przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,5 s. EV6 wyróżnia się nie tylko pod względem osiągów, konstrukcji układu napędowego i zastosowanych technologii, ale również designem, przestronnością wnętrza i bardzo bogatym wyposażeniem. Wiele rozwiązań zastosowanych w EV6 nigdy wcześniej nie znalazło się w żadnym modelu marki Kia. Nowy sportowy, elektryczny crossover jest wizytówką przemian, które zachodzą w koreańskiej firmie. Już teraz Kia oferuje również cztery modele hybrydowe typu plug-in (Ceed kombi, XCeed, Niro i Sorento). Wkrótce dołączą do nich kolejne.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!